×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria2016/haft oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria2016/pizza_4_c oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

"Szkoła do hymnu"

W dniu 8 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego. Udział w akcji „Szkoła do hymnu” był ważnym wydarzeniem patriotycznym realizującym wychowawczą funkcję szkoły. Kolejnym punktem programu były występy naszych uczniów, którzy zadeklamowali i zaśpiewali znane utwory o tematyce niepodległościowej. Uroczystości towarzyszyła cisza, skupienie i zaduma. Galowe stroje uczniów ozdabiały biało-czerwone kotyliony.

2 września w Zespole Szkół Sportowych w Słupsku odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2019/2020, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz poczty sztandarowe szkół prowadzonych przez Miasto, dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, włodarze Miasta, radni, dyrekcja Wydziału Edukacji, zaproszeni goście, m.in. Pani Danuta Wawrowska - Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego i Sebastian Irzykowski - Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Prezesi Klubów Sportowych i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Miasta zaprzyjaźnionych z oświatą.
Przybyłych gości powitała Pani Jolanta Banaszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku. Następnie głos zabrała Pani Krystyna Danielecka-Wojewódzka, Prezydentka Miasta Słupska, która podziękowała wszystkim pracownikom oświaty, uczniom oraz rodzicom za miniony rok oraz złożyła życzenia na rozpoczynający się rok szkolny.
Jednocześnie Pani Prezydent wprowadziła najmłodszych w szeregi uczniów Zespołu Szkół Sportowych poprzez uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej.
Inaugurację uświetniły występy taneczno-muzyczne uczniów Zespołu Szkół Sportowych.
                                                                                                   Edyta Grabusińska

31.05 - 01.06 klasy 5b i 5f wyjechały na 2-dniową wycieczkę do Torunia. 
Bogaty program sprawił, że nie było nawet chwili na nudę 😁 Zaczęliśmy od zwiedzania Rynku oraz murów obronnych, poznaliśmy historie krzywej wieży torunskiej. Był również czas na zakup pamiątek. Po południu zwiedziliśmy Planetarium oraz Bazę Marsa. Wieczorem po zakwaterowaniu czekała nas 2 godzinna zabawa w podchody na terenie Fortu IV. Było fantastycznie.
Następnego dnia pogoda również dopisała,  dzięki czemu mogliśmy podziwiać Jurajski Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Seans w Kinie 5D okazał się strzałem w dziesiątkę! Na koniec czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek oraz pyszne lody.
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

 

     Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w OBCHODACH XIX DNIA GODNOŚCI OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ.
     Uczennica klasy VI a Emilka Knitter wykonała piosenkę pod tytułem  "Tylko biedronka nie ma ogonka", a   Antek Nosewicz z klasy VI c zaprezentował utwór  "10 w skali Beauforta" akompaniując sobie na gitarze. Oboje zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Do Parku Kultury i Wypoczynku dotarliśmy ze słodkim poczęstunkiem, za który organizatorzy byli nam wdzięczni. My ze swej strony serdecznie i słodziutko dziękujemy rodzicom.

Maria Popielarska

   Dnia 06.06.2019 r. w naszej szkole odbyła się ewakuacja z powodu pożaru. Tym razem była to tylko próba na wypadek prawdziwego zdarzenia. Ewakuacja przebiegła sprawnie, wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce zbiórki. Akcję ewakuacyjną kontrolowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Po całej akcji uczniowie klas młodszych mieli okazję zapoznać się z pracą i sprzętem jednostki, a na koniec była jeszcze okazja do wspólnych zdjęć.