Szansa na sukces -podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2018

"WSZYSCY MAMY RÓWNE SZANSE"

"RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO"

pedagogiczna – 2016 –2017

Librus

Wyciąg z działalności pozalekcyjnej - Listopad 2018

3 września 2018r. podczas Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się „Pasowanie na ucznia” wszystkich nowo przyjętych pierwszoklasistów.
Uczniowie klas I w pięknych, galowych strojach udowodnili wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami.
Wspaniale bawili się z postaciami z bajek i wypełniali wszystkie zadania. Do zabawy przyłączyli się rodzice, którzy dzielnie wspierali  swoje pociechy.
W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci  ślubowały gotowość do rzetelnej i pilnej nauki oraz wzorowego zachowania.
Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania oraz słodki poczęstunek.
                                                                                         Mariola Dudek

Morcinkowa Zaczarowana Noc – całonocna impreza
Całonocna impreza Morcinkowa Zaczarowana Noc odbyła  się 14 IX- 15 IX 2018r.  Laureaci  Morcinkowego Konkursu Literacko- Plastycznego w ramach nagrody uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych i rozwijających kreatywność. Wspaniale  bawili się na dyskotece i odpoczywali  przy  suto zastawionym  stole.  Najwięcej emocji dostarczyły podchody po szkolnych korytarzach. Równo o północy,  z latarkami w rękach, wszyscy wyruszyli z biblioteki  – drogę wskazywał kłębek  wełny, który prowadził  do kolejnych zadań.  Podczas tej nocnej wędrówki po ciemnych zakamarkach szkoły bezustannie słychać  było  dziwne i przerażające odgłosy. Wrażeń z tej niezwykłej nocy było wiele  i na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Mariola Dudek

17  września  uczniowie klas 4c i 5f byli na jednodniowej wycieczce w Bisupinie.  Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i bezpośrednia obserwacja codziennego życia przodków. Ważnym punktem programu były walki gladiatorów rzymskich. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodziała – dziewczynki chętnie robiły bizuterię, chłopaki czyścili bursztyn, również kilka osób ulepiło z gliny piękne pojemniki. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad. Podróż dostarczyła wielu wrażeń, więc na  długo pozostanie w pamięci!