Szansa na sukces -podniesienie jakości edukacji ogólnej w słupskich szkołach podstawowych

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Zebranie rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się

12 czerwca 2018r. godz. 17.00 w sali widowiskowej

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2018

"WSZYSCY MAMY RÓWNE SZANSE"

"RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO"

Librus

Wyciąg z działalności pozalekcyjnej - Wrzesień 2018

17  września  uczniowie klas 4c i 5f byli na jednodniowej wycieczce w Bisupinie.  Wiele emocji wzbudziło zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i bezpośrednia obserwacja codziennego życia przodków. Ważnym punktem programu były walki gladiatorów rzymskich. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodziała – dziewczynki chętnie robiły bizuterię, chłopaki czyścili bursztyn, również kilka osób ulepiło z gliny piękne pojemniki. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad. Podróż dostarczyła wielu wrażeń, więc na  długo pozostanie w pamięci!

Miejska Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Słupsku

3 września uroczyste otwarcie miejskiego roku szkolnego w Słupsku tym razem odbyło się w murach Szkoły Podstawowej nr 8 im. Armii Krajowej w Słupsku. Na tej uroczystości pojawili się prawie wszyscy przedstawiciele miejscowej elity politycznej na czele z Piotrem Müllerem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wiceprezydent Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką, przewodniczącą Rady Miejskiej Beatą Chrzanowską oraz sporą grupą miejskich radnych. Stawili się także wszyscy dyrektorzy miejskich szkół oraz poczty sztandarowe słupskich szkół. Wiceprezydent Słupska pozdrowiła ponad 2 tysiące pracowników słupskich placówek oświatowych, które prowadzi samorząd - od przedszkoli do szkół ponadgimnazjalnych.

Edyta Grabusińska

Pod koniec maja klasy 4b i 4f wybrały się na wycieczkę do Gospodartwa Edukacyjnego "Labirynty" w Paprotach. Całodzienna przygoda na świeżym powierzu bardzo się wszystkim spodobała. Nawet upały nam nie przeszkadzały.

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska

DZIECI AKTORAMI!

Uczniowie klasy IIIe przygotowali przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”, które zadedykowali swojej koleżance Anitce. Zaprezentowali spektakl 13 czerwca 2018 roku na szkolnej scenie.Rodzice podziwiali grę aktorską swych pociech.  Zachwyt wzbudziły pomysłowe stroje Marysi-indyczki, Kuby-indyka, Arka-pawia przygotowane przez  panią Małgosię - pracująca w szatni. Spektakl bardzo podobał się. Rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami i słodką niespodzianką.

Wychowawca klasy IIIe