Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka

 

 

 

---------------------------------

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2018

"WSZYSCY MAMY RÓWNE SZANSE"

"RAZEM ZDROWO NA SPORTOWO"

Kadra

pedagogiczna – 2016 –2017

Librus

 

Kontakt

ul. Leszczyńskiego 17
76 - 200 Słupsk
tel: 059 845-70-66
fax: 059 841-79-55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyciąg z działalności pozalekcyjnej - Czerwiec 2019

W piątek, 7 lutego, 11 uczniów z klasy Va oraz Vd wzięło udział w edukacyjnym pikniku żeglarskim. Zajęcia zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 5 w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację”. Piątoklasiści biorący udział w przedsięwzięciu mieli niecodzienną okazję poznać osobiście wybitnego polskiego sportowca Mateusza Kusznierewicza, który w zajmujący sposób opowiadał o swojej karierze sportowej oraz zachęcał do rozwijania pasji. Kolejnym punktem pikniku było spotkanie ze znanymi piosenkami żeglarskimi – szantami. Wszyscy mieli okazję wysłuchać oraz wspólnie zaśpiewać  „10 w skali Beauforta”, „Gdzie ta keja?”, czy „Hiszpańskie dziewczyny”. Po części rozrywkowej, uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy, poznali budowę jachtu „Optymist” oraz obejrzeli pokaz „suchego żeglowania”. Na zakończenie każdy uczeń mógł osobiście poćwiczyć wiązanie węzłów żeglarskich, wsiąść do żaglówki, czy wysłuchać dodatkowych porad ratownika medycznego. 

Opracowała: Edyta Paziewska