29 listopada Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował "Stoiska Andrzejkowe".   Dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość.  Dzieci były przebrane za czarodziejki i czarodzejów. Było dużo zabawy :-)

Opiekunowie SU

 

21 listopada Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości zorganizował Dzień Życzliwości. W tym dniu wszystkie klasy 4-8 przyozdobiły swoje ubrania uśmiechniętymi buziami.  23 listopada przypadł natomiast Dzień Pluszowego Misia - każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka i bawić się nim na każdej przerwie. Według dzieci to najlepszy dzień w całym roku!

Opiekunowie SU

 

      Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował naukę pierwszej pomocy dla klas  4 i 5  w wykonaniu ratowników ze Słupskiego WOPR.  Pokaz obejmował przypomnienie zasad powiadamiania służb ratunkowych o zaistniałym zagrożeniu oraz pokaz domowych sposobów zaopatrywania ran i złamań z wykorzystaniem opatrunków znajdujących się w domowej apteczce. Z uczniami ćwiczono również resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie. Serdecznie dziękujemy Słupskiemu WOPR :-)

Opiekunowie SU

klasa 4c

klasa 4f

klasa 5d

klasa 5e

 

   W poniedziałek 29.10 klasa 5 f przyłączyła się do akcji Samorządu Uczniowskiego "Sprzątanie grobów żołnierzy z okresu II Wojny Światowej".
   Dzieci udały się na Stary Cmentarz,  zapaliły znicze oraz posprzatały zaniedbane groby.
Podczas sprzątania podeszła do nas pani sprzątająca grób swojej mamy i taty,  i opowiedziała nam wzruszającą historie swojej rodziny uwięzionej w obozie w Oświęcimiu.  Pani pokazała nam zdjęcie swojej mamy w pasiastym ubraniu i w huście na głowie. Dzieci były mocno poruszone uslyszaną historią.

Marta Andrzejewska

26 października od godziny 18.00 do godz 9.00 rano Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował Noc w Szkole. Wydarzenie miało charakter kulturalno-oświatowy, odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to nagroda dla wzorowych i bardzo dobrych uczniów klas VIII.  Noc w Szkole realizowała cele: wychowawcze, rekreacyjne, integracyjne, edukacyjne. Uczniowie i opiekunowie spędzili wspaniale czas na grach towarzyskich, zabawach tanecznych i karaoke, oraz grając w gry zespołowe tj. siatkówka, ping-pong, koszykówka, badminton. Mecze i rozgrywki trwały do 00.30 w nocy. Dziękujemy wszystkim opiekunom - pani Katarzynie Kalinowskiej, i panu Piotrowi Świętochowskiemu. Drodzy rodzice i dzieci - była to niezapomniana i wspaniała noc również dla nas :-)

Dziękujemy!! :-)


Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 zabawy mające na celu integrację uczniów z nauczycielami naszej szkoły.  Wśród zabaw były również quizy sprawdzające wiedzę naszych uczniów.  Wszystkim w tym dniu dobre humory dopisywały.  Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Opiekunowie SU
Marta Andrzejewska
Anna Świętochowska

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej SU zorganizował konkurs dla wszystkich uczniów klas IV-VIII - "My też kiedyś byliśmy dziećmi". Dwudziestu nauczycieli uczących w starszych klasach przyniosło swoje zdjęcia z dzieciństwa. Zadaniem uczniów było zgadnąć, kim jest dane dziecko. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 października podczas szkolnych obchodów DEN.

Oto laureaci:

klasy IV:

I miejsce - Jakub Tyc (4e)

Wyróżnienie - Anastazja Papież (4f), Maja Manikowska (4c)

klasy V:

I miejsce - Wiktoria Borkowska (5b)

Wyróżnienie - Inez Kila, Kornelia Jeremirska (5e), Nikola Wypijewska (5f)

Klasy VI:

I miejsce - Oliwia Butrym (6c)

Klasy VII:

I miejsce - Wiktoria Bastek (7a), Kaja Lisiecka, Ilona Wasielewska (7c)

Klasy VIII:

I miejsce - Basia Danielewska, Ewa Hermanowska, Julia Trojnar (8e)

Wyróżnienie - Julia Kuczyńska (8e).

    Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym nauczycielom za wspólną zabawę.

Opiekunowie SU

Dnia 4 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie z klas czwartych wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Poszczególne klasy uczestniczyły w konkurencjach przy boku swoich wychowawców:

Pani Joanna Kierul-Cieślak – klasa IV a

Pani Agnieszka Kamińska – klasa IV b

Pani Marta Pastucha – klasa IV c

Pan Janusz Dudziński – klasa IV d

Pani Beata Moćko - klasa IV e

Pani Jolanta Arciszewska - klasa IV f.

Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Bawili się nie tylko uczniowie i wychowawcy ale również i rodzice. Cała zabawę prowadziła Pani Maria Typiak oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Lena Łuczak, Hania Szarejko,  Zuzanna Rosiak, Dominika Langowska, Szymon Jasiurski, Dariusz Żebrowski, Patryk Szczurowski, Michał Połom oraz Krzysztof Żurek

Program imprezy obejmował kilka części: okrzyk reprezentujący klasy, quiz z wiedzy o szkole, portret i wywiad z wychowawcą oraz literkowy drybling. Ostatnim obrzędem ,,otrzęsin kociaków” było uroczyste złożenie aktu ślubowania przez wszystkich uczniów klas czwartych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozdali dyplomy i nagrody kończąc tym zmagania otrzęsin.

Opiekunowie:

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Samorząd Uczniowski klas 4-8 zorganizował akcje wysłania kartek do Powstańców Warszawskich.
W akcji wzięły udział klasy 4c, 5b, 5f.


Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

W dniach 17.09 - 28.09 w naszej szkole odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Z radością ogłaszamy, iż nowym Rzecznikiem Praw Ucznia został Pan Tomasz Jeleniewski.
Serdecznie gratulujemy!!

Opiekunowie SU

W dniu 28 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Każdy kto przyszedł w ciekawym nakryciu głowy był zwolniony z odpowiedzi.

Opiekunowie SU

W dniu 2018-09-28 odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z przyjemnością informuję, iż funkcję tą drugi rok z rzędu sprawował będzie Patryk Szczurowski z klasy VIII d. Gratulujemy!!

Skład SU:

 1. Czerwińska Lena
 2. Danielewska Basia
 3. Jasiurski Syzmon
 4. Langowska Dominika
 5. Łuczak Lena
 6. Kałowska Aleksandra
 7. Kublik Julia
 8. Kuczyńska Julia
 9. Mercz Tomasz
 10. Michałowska Oliwia
 11. Piątak Patrycja
 12. Połom Michał
 13. Rosiak Zuzanna
 14. Szczurowski Patryk
 15. Trojnar Julia
 16. Wiśniewski Ludwik
 17. Żurek Kszysztof

Opiekunowie

Marta Andrzejewska

Anna Świętochowska

Podczas obchodów Dni Nauki Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę dla wszystkich klas IV-VII. Uczniowie zmierzyli się w kilku różnych zabawach, m.in. układali puzzle, grali w Tabu czy zgadywali tyuły popularnych utworów muzycznych.

Opiekunowie SU