Dnia 11.09.2018 podczas lekcji wychowawczej uczniowie kl 8e przyłączyli sie do obchodów DNIA KROPKI.  Zaczęło  się od obejrzenia historii małej Vashti. Uczniowie postanowili  stworzyć gazetkę jesienną z wykorzystaniem kropki.

I.Skiba-Dąbrowska

We wtorek (8 maja 2018) w Narodowy Dzień Zwycięstwa odbyły się obchody 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie, w których uczestniczyła klasa 7e.

W lutym w klasie 5 b i 5 d odbyły się ciekawe lekcje z zajęć z wychowania do życia w rodzinie. Uczniowie zastanawiali się nad kwestią przyjaźni, wyjaśniali czym dla nich jest prawdziwa przyjaźń, co daje człowiekowi.

19.04.2018 klasa 4 f wybrała się ze swoją wychowawczynią p. Martą Andrzejewska na warsztaty Majsterkowania do Castoramy. Tematem przewodnim było - Drewno.
Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa, aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie.
W ramach zajęć dzieci miały okazję samodzielnie złożyć drewniane pudełko na skarby, a chłopcy skrzynkę na narzędzia.
Było fantastycznie.

W piątek 13 kwietnia w klasie II a wiosna zagościła na dobre. Zajęcia kulinarne wiosną, to sama przyjemność! To praktyczne działanie poprzedziła rozmowa o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego należy zdrowo się odżywiać i jeść śniadanie?

W sali unosił się zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i rzodkiewki. Klasa podjęła wielka wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki". Świeże warzywa, sery, pieczywo to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą dorosłych smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach fantazyjne wzory. Kanapeczki były bardzo kolorowe, smaczne a dzieci bardzo zadowolone i najedzone. Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania się. Pamiętajmy śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy warzywa. W tym sezonie wiosennym stawiamy na zdrowie!