W dniu 5.11.2019. odbyła się  lekcja patriotyczna dla klas trzecich z okazji  Święta Niepodległości. Lekcję przygotowała i  poprowadziła p. Elżbieta Szwugier. Wydarzenie to  miało na celu przybliżyć uczniom losy naszego kraju, a także rozbudzać  szacunek do tradycji narodowych. Uczniowie śpiewali pieśni  patriotyczne i rozwiązywali różnego rodzaju zagadki historyczne.

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" – pierwsza z serii książek Rafała Kosika i kolejne już lekturowe wyzwanie dla klasy VId. Uczniowie, losowo przydzieleni do poszczególnych grup, mieli dokonać wyboru najważniejszych informacji, przedyskutować sposób wykonania i zaprezentowania tychże na... WIESZAKU! Pięknie te "lekturowe wieszaki" wyglądają!

Uczniowie klasy Vc zgłębiali wiedzę na temat świata Narnii. Poradzili sobie z charakterystyką bohaterów, planem wydarzeń, napisali list do Edmunda. Podsumowaniem pracy był samodzielnie wykonany LAPBOOK, coś w rodzaju teczki tematycznej, która pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, teksty, krzyżówki, mapy, zdjęcia... To wszystko w książeczkach, kieszonkach, na karteczkach o różnych kształtach i kolorach, często poskładanych na wiele sposobów. W tym wypadku ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Każdy prezentował swoją pracę, a zachwyt i podziw koleżanek i kolegów był tak samo ważny, jak otrzymana ocena.

A gdyby tak Odyseusz był posiadaczem SMARTFONA?!? Co znalazłoby się na tapecie tegoż, jakie miałby wpisane kontakty, do kogo wysyłałby sms-y? Przed takim dylematem stanęli szóstoklasiści, pracowali w trzyosobowych zespołach, wspólnie podejmowali najważniejsze decyzje - dotyczące na przykład modelu telefonu :) - z zadaniem poradzili sobie świetnie! Tak zupełnie "przy okazji" przypomnieli wszystkie przygody, które były udziałem Odyseusza, wiążąc je z wierszem Leopolda Staffa, nie dając się przy tym zwieść na manowce...

Jolanta Tomaszewska

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy 6F stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci własnoręcznie zrobionych breloczkow oraz małego  słodkiego co nieco. Poza tym chłopcy mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas gier i zabaw. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.
Marta Andrzejewska

Straż Miejska uczy dzieci z klasy 1c jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły.

Dzieciaki z 1c uczą się jak udzielać pierwszej pomocy.

Uczennice klasy 5c: Marta, Zosia i Maja poprowadziły lekcję wychowawczą z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki przeprowadziły konkursy dla chłopców, którzy  m.in. przypinali wąsy, przechodzili pod obniżanym drążkiem, grali w "gorącego kartofla".  Na zakończenie super zabawy każdy uczeń klasy otrzymał babeczkę z wróżbą, a chłopcy dodatkowo upominki.

I.Skiba-Dąbrowska.