FINAŁ WOJEÓWDZKI - PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

  25 maja nasza piłkarska reprezentacja wzięła udział w finale wojewódzkim piłki nożnej chłopców. Do zawodów w Nowym Stawie zgłosiło się sześć najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Nasza drużyna rozpoczęła od spotkania z SP Rotmanka, które wygraliśmy 3-1, kontrolując przebieg gry. W drugim spotkaniu grupowym w walce o awans do finału zmierzyliśmy się z SP Prabuty. Mecz niezwykle zacięty i pełen walki. W wielu sytuacjach doskonale spisywali się bramkarze obu drużyn, którzy ratowali swoje zespoły od utraty gola. Nasz bramkarz Szymon Czaja w końcowych minutach meczu po kolejnej interwencji wyprowadził piłkę a Paweł Kamiński z niesamowitym "spokojem" dał naszej drużynie upragnioną bramkę na wagę awansu do finału. W końcowych sekundach po składnej akcji całego zespołu Jakub Kalinowski podwyższył wynik na 2-0. Pozostała walka o Złoto !!!

W finale spotkanie : SP 4 Słupsk i STO nr 2 Gdańsk. Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny - "Kali" przymierzył z 14 metrów i po pięknym strzale było 1-0. Jeszcze w pierwszej połowie nastąpiło załamanie pogody - w strugach deszczu - nasi przeciwnicy zdołali wyrównać na 1-1. W drugiej połowie rzut wolny z połowy boiska - "Jawor" dośrodkował a "Kali" po strzale głową dał prowadzenie naszej drużynie 2-1. Nasz zespół poszedł za ciosem i kolejne trafienia zaliczyli Maciej Zych na 3-1 oraz Damian Każanowski na 4-1. Ostatnie minuty to kontrola gry i powolne świętowanie zwycięstwa. Po gwizdku końcowym szał radości - nasza reprezentacja została

                MISTRZEM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Nasi Mistrzowie: Szymon Czaja, Jakub Jaworski, Jakub Kalinowski, Mateusz Kamiński, Paweł Kamiński, Damian Każanowski, Antoni Klimczuk, Mateusz Maćkowiak, Wiktor Pograniczny, Maciej Zych oraz Aleksander Lewandowski. We wcześniejszym etapie grali również: Adam Kazubowski oraz Gracjan Krumplewski.

Ogromne podziękowania dla zainteresowanych rodziców za pomoc w organizacji transportu, kibicowanie oraz transmisję "live" dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami. Każda drużyna potrzebuje odpowiedniego zaplecza, które pozwala drużynie czuć się pewnie - raz jeszcze Bardzo Dziękuję !!! Osobne Podziękowania dla Wszystkich Zawodników za walkę i Gratulacje za wspaniałą postawę całego zespołu podczas rozgrywek !!!

Dzięki wygranej nasza reprezentacja wywalczyła udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Głuchołazach w dniach 7-10 czerwca 2018.

                                Życzymy Powodzenia i Trzymamy kciuki !!!!