W dniu 12 maja 2018 Oliwia Szycko zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk wywalczyła złoty medal w Międzynarodowym turnieju judo Luigi Judo Cup, który odbył się w Lund (Szwecja). Wystartowały w nim reprezentacje Szwecji, Dani, Niemiec, Islandii i Polski.

Zawodniczka ze Słupska osiągnęła kolejny ogromy sukces w swej bogatej już karierze i potwierdziła, iż szkolenie w słupskim klubie jest na europejskim poziomie.

Oliwia, która walczyła w kategorii do 55 kg stoczyła dwie walki. Obie rozstrzygnęła przed czasem. Pierwszą rywalkę pokonała przez kontratak ,a w drugim pojedynku pokonała swoją przeciwniczkę wykonując swój ulubiony rzut ( tai-otoshi) i przeszła do trzymania.

Judoczka ze Słupska miała okazję wziąć udział w treningach z zawodniczkami krajów skandynawskich i doskonalić swoje indywidualne umiejętności.

trener Irena Waszkinel