Dzień Niepodległości to niezwykle ważne wydarzenie dla naszej Ojczyzny. W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania suwerenności i wolności. Nie mogło zabraknąć w związku z tym uroczystych chwil w naszym gronie. Uczniowie na porannej zmianie tańczyli i śpiewanie pieśni patriotyczne - w tym "Przybyli ułani pod okienko". Popłudniu zaś tańczyliśmy choreografię do piosenki "Jestem sobie Polak". O godzinie zaś 11:11 wraz całą Ojczyzną zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Emocjom nie było końca. Wszyscy szczęśliwie jesteśmy już w swoich domach i nabieramy sił aby od wtorku wrócić do szkoły z nową energią.

Dzień dzisiejszy był pełen wrażeń. Poza obchodami Dnia Niepodległości uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji z innowacji pedagogiczne, z neurodydaktyki, pt."Co robić gdy ciało chce spać a głowa jeszcze nie? Uczniowie rozwijali wyobraźnię przestrzenną, podejmowali próbę koncentracji i uwagi, uczyli się opanować swoje emocje. Doskonalili pamięć węchową, smakową oraz koordynację ruchowo - słuchową dzięki poszczególnym ćwiczeniom. Innymi słowy patrzeliśmy na to co wokół nas, smakowaliśmy to co mogliśmy dotknąć, wąchaliśmy coś czego nie znaliśmy oraz tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Graliśmy także w memory obrazkowe, które najbardziej się nam spodobało. Na koniec zgadywaliśmy magiczne składniki milkshake bananowego. Ku mojemu zdziwieniu, dzieci odkryły 3 z 4 składników. Dziękujemy za udział w zabawie szczególnie klasie Ib, Ani i Szymonkowi z IIa.

Czas adaptacji minął. Pora stać się już pełnoprawnym ŚWIETLICZAKIEM. Właśnie minął ten dzień, w którym odbyło się pasowanie. Dzień pełen zadań i zabaw oraz pracy, który przybliżył nas do BYCIA PRAWDZIWYM ŚWIETLICZAKIEM. Po odmówieniu przysięgi i realizacji zadań nareszcie możemy w pełni brać odpowiedzialnośc za nasz wolny czas, czas zabaw, nauki, odpoczynku i beztroski w poczuciu bezpieczeństwa i miłej atmosferze. Gratulujemy PIERWSZAKOM i witamy w naszym gronie.

Dzień Edukacji Narodowej - dniem wszystkich pracowników oświaty. Nie mogło i w tym dniu zabraknąć zaangażowania uczniów uczęszczających na świetlice szkolną w wydarzenia związane z tą uroczystością. W tym dniu Samorzą Uczniowski klas I - III organizował apel połączony z częścią artystyczną, w której brała udział grupa dzieci ze świetlicy. Ci uczniowie, tego dnia podczas uroczystości zaprezentowali swoje umiejętności teatralne poprzez udział  w przedstawieniu organizowanemu przez p.Monikę.

Zajęcia plastyczne mają największy popyt u uczniów. Dzieci są zadaniowe, szablonowe i kreatywne dlatego mają dowolność wykonywania prac plastycznych dosłownie na zawołanie. Przedstawiam tylko jedną tematyczną wystawę a więcej dzieł utalentowanych artystów można podziwiać na wystawach umieszczonych na naszych tablicach świetlicowych.