Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka

 

 

 

Kadra

pedagogiczna

Logowanie do e-dziennika:

Synergia logo 

Kontakt

ul. Leszczyńskiego 17
76 - 200 Słupsk
tel: 059 845-70-66
fax: 059 841-79-55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czerwiec 2021 r.

UWAGA!

Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły w systemie NABO lub w placówce szkołydo 24 czerwca 2021 r.

Informacja dotyczy rodziców, którzy dotychczas nie potwierdzili woli przyjęcia dziecka.

Jest to warunek konieczny do przyjęcia dziecka do szkoły.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH I Z OBWODU PLACÓWKI do klasy I

-----------------------------------------------------

Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły w placówce szkoły do 23 czerwca 2021 r.

Jest to warunek konieczny do przyjęcia dziecka do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH do oddziału 0

-----------------------------------------------------

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku zachęca do korzystania z oferty szczepień dzieci.

-----------------------------------------------------

Zasady funkcjonowania szkoły w czasie pandemii

Zgoda rodzica na pomiar temperatury u dziecka 

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja.
1 maja: Święto Pracy – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez Drugą Międzynarodówkę w 1891 r.  Dziś 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W wielu miejscowościach odbywają się marsze i okolicznościowe uroczystości.1 maja obchodzimy także katolickie święto Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Kościół w sposób szczególny pragnie zwrócić uwagę na pracę ludzką, zarówno w aspekcie wartości chrześcijańskich, jak i społecznych, ogólnoludzkich i narodowych.
2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą
Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.  Po roku 2000 powszechne stało się noszenie 2 maja biało-czerwonej kokardy narodowej, który to zwyczaj spopularyzował prezydent RP Lech Kaczyński. Jest on kontynuowany przez jego następców – Bronisława Komorowskiego i obecnie Andrzeja Dudę.
3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja – 230.  rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Konstytucja 3 Maja była pierwszą pisaną konstytucją w Europie i drugą – po amerykańskiej – na świecie, regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Uchwalony 3 maja 1791 r. akt prawny powstał przy współpracy posłów Sejmu Wielkiego i wspierającego ich środowiska, zawierał wizję i program budowy nowoczesnego państwa i społeczeństwa. Konstytucja 3 maja m.in. zmieniła ustrój państwa na monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką, wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa. Konstytucja zniosła też formalnie liberum veto.
 
https://www.youtube.com/watch?v=M07W4dcTdmM