10 czerwca 2021r. klasy: 6c, 5b, 5c, 4d wybrały się na wycieczkę do Ustki. Uczniowie zwiedzali  Bunkry baterii Bluchera, które są dobrze zachowanymi niemieckimi fortyfikacjami wojskowymi z lat 1938-39 złożonymi ze stanowisk ogniowych oraz podziemnych korytarzy ze stanowiskiem dowodzenia, sypialniami, ubikacjami oraz schronem dalmierza. Bunkry Bluchera znajdują się w zachodniej części Ustki, w okolicach usteckiego portu i plaży zachodniej.

7 czerwca 2021r. uczniowie klasy 6c oraz 5b  uczestniczyli w spotkaniu  na temat bezpieczeństwa podczas wakacji oraz bezpieczeństwa w sieci.  Pogadankę  z uczniami przeprowadził sierżant sztabowy Jakub Bagiński.

Wielkanoc to czas kultywowania tradycji i rodzinnego świętowania. Udział w warsztatach był dla uczniów okazją do rozmowy o zwyczajach wielkanocnych oraz rozwijania zdolności plastycznych. Wykonywanie ozdób i upominków sprawiło dzieciom wiele radości i umiliło ten przedświąteczny czas.

Agnieszka Najman
(ZRUS)

2 lutego 2021r. uczniowie klasy 6c oraz 6f uczestniczyli w ciekawej lekcji online, która odbyła się na platformie Teams. Spotkanie  na temat cyberzagrożeń i odpowiedzialności prawnej trzynastolatków przeprowadził sierżant sztabowy Jakub Bagiński.

J.Arciszewska, I.Skiba-Dąbrowska

Świątecznie, kolorowo i wesoło przebiegały nasze spotkania warsztatowe, na których dzieci z dużym zaangażowaniem tworzyły ozdoby i upominki. Nie zabrakło zabaw nawiązujących do tradycji świątecznych kultywowanych w domach rodzinnych uczniów. Ten wspólnie spędzony czas był pięknym wstępem do radosnego przeżywania Bożego Narodzenia.

Agnieszka Najman
(ZRUS)

Świąteczne zajęcia Rękodzieła
Na ostatnich przedswiatecznych zajęciach rękodzieła zrobiliśmy piękne swiateczne  lampiony.
Marta Andrzejewska