Podsumowanie działalności szkolnego Klubu „Wiewiórka"

w II semestrze roku szkolnego 2020/2021

opiekun Monika Sokołowska

Najważniejszym celem, programu szkolnego klubu Wiewiórka było tworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych, poszanowanie zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz rówieśników. Oprócz wyżej wymienionych zadań szkolny Klub „Wiewiórka" zachęcał uczniów do dbałości o własne zdrowie oraz higienę poprzez różne akcje i konkursy.

  • Organizacja  akcji prozdrowotnej 7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia - Jak dbam o własne zdrowie?- uczniowie drogą mailową przesyłali zdjęcia prezentujące zdrowy tryb życia oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego.
  • „Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa". „Bitwa na hasła propagujące zdrowie"- akcja promująca zdrowie dla klas 0-3.
  • Konkursy plastyczne dla klas 0-3: „Kiedy śnieżek prószy, załóż czapkę, ochroń uszy"- właściwy ubiór to podstawa, praca plastyczna wykonana dowolną techniką, „Światowy Dzień Ziemi" - plakat.
  • Działalność Klubu opierała się m.in. również na tworzeniu gazetek tematycznych oraz przesyłaniu materiałów i prezentacji multimedialnych nauczycielom klas 0-3.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom zaangażowanym w działalność Klubu za trud i pracę włożoną w akcje szkolne oraz konkursy. Wychowawcom i rodzicom ślę również gorące podziękowania za współpracę z szkolnym Klubem „Wiewiórka".

Monika Sokołowska

    

Zapraszam do galerii zdjęć, w której widnieją dyplomy oraz zwycięzcy Szkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Klub Wiewiórka.

Pozdrawiam

Monika Sokołowska

    

Szkolny Klub "Wiewiórka" ogłasza wyniki konkursu plastycznego dla klas 0-3 w kategorii  plakat z okazji Światowego Dnia Ziemi.

I Miejsce:  Maciej Boguski kl. IIB

II Miejsce: Antoni Szymków kl. Ic

III Miejsce: Szymon Dymowski kl. IIc

Wyróżnienia:

Alicja Berbecka kl.IId

Anna Kaniak kl.IId

Marika Kaczmarek IIa

Oddział Przedszkolny- praca zespołowa

Gratulujemy!

    

W miesiącu kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia.  Była to okazja, aby zachęcić Was do dbania o własne zdrowie.

 Szkolny Klub Wiewiórka zorganizował  akcje prozdrowotne pod hasłem „Jak dbam o własne zdrowie"? oraz  „Bitwa na hasła propagujące zdrowie".
Wszystkim uczestnikom oraz ich Rodzicom serdecznie dziękuję i zapraszam do oglądania fotorelacji.

                                                                            Szkolny Klub Wiewiórka

                                                                            Monika Sokołowska

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

My też możemy zrobić coś dla naszego zdrowia!

1. Dbajmy o to, aby dobrze się wysypiać. Nic tak nie regeneruje organizmu jak zdrowy sen.

2. Prawidłowe odżywianie – zbilansowana dieta to fundament naszej odporności. 

3. Spacery i wietrzenie mieszkania – dbajmy o regularne spacery – przecież nie ma nic lepszego niż świeże powietrze. Co z tego, że pada. Co z tego, że jest mróz. Ubieramy się stosowanie do pogody i lecimy! 

4. Ruch na świeżym powietrzu! Dzięki regularnym dawkom wysiłku fizycznego możemy skutecznie bronić się przed wieloma chorobami. Codzienna porcja ruchu daje radość i satysfakcję.

5. Patrz gdzie kichasz! Kichaj w łokieć lub ramię, a nie w rękę, którą później dotykasz przedmiotów w swoim otoczeniu.

6. Myjemy ręce ciepłą wodą i mydłem. Po każdym przyjściu z dworu (przede wszystkim po powrocie z przedszkola, szkoły, placu zabaw). Jeśli ktoś w domu jest przeziębiony, to o higienę dbamy podwójnie. Dba o nią nie tylko chory, ale i jego otoczenie.

A Wy jak dbacie o swoje zdrowie?

Pochwalcie się tym..., wyślijcie zdjęcia, na którym uprawiacie sport. Każdy z Was ma pewnie ulubione zajęcie na świeżym powietrzu.

 A może sami przyrządziliście zdrową przekąskę? Wysyłajcie zdjęcia, na których widać jak dbacie o własne zdrowie na adres:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klub Wiewiórka czeka na Wasze zdjęcia do 16 kwietnia!

Monika Sokołowska