Czy rośliny piją wodę? Eksperyment z liśćmi kapusty.

Na ostatnich zajęciach z innowacji pedagogicznej dzieci z oddziału przedszkolnego próbowały odpowiedzieć na pytanie czy rośliny piją wodę?  Bardzo pomocny okazał się eksperyment z liśćmi kapusty, który pomógł nam odnaleźć odpowiedź na pytanie zawarte w tytule:-)

Do szklanek z ciepłą wodą, wrzuciliśmy kawałki bibuły w celu zabarwienia wody. Już po chwili zaobserwowaliśmy jak woda zmieniła kolor. Następnie do każdej szklanki włożyliśmy po jednym liściu kapusty pekińskiej. Następnego dnia rano liście powoli zaczęły się barwić, ale nie był to jeszcze efekt, na który czekaliśmy. Dopiero pod koniec zajęć efekt był zadziwiający. Warto było trochę dłużej poczekać.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Kreatywne Prace Plastyczne

Grupa przedszkolna z naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach plastycznych w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - Kreatywne Prace Plastyczne.

Głównym celem  projektu było wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne, inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej.

Podczas realizacji projektu dzieci miały dostęp do różnorodnych materiałów i narzędzi plastycznych. Tworzyliśmy różnorodne, barwne i nietypowe prace plastyczne. Najważniejsza była odpowiednia atmosfera, wspaniała zabawa, możliwość eksperymentowania z materiałami, wyzwalanie ekspresji twórczej oraz naturalnej kreatywności.

Monika Sokołowska

Innowacja pedagogiczna- Dzień bociana białego

31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto jest pretekstem do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie. Ma również zwrócić uwagę na potrzebę ich ochrony.

Podczas zajęć z innowacji dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały ciekawostki życia bocianów. Oglądaliśmy ciekawy film przyrodniczy, dzięki któremu dowiedzieliśmy się m.in.  co jedzą bociany, jak duże może być gniazdo bociana oraz dlaczego niektóre bociany posiadają obrączki na swoich długich nogach....?

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem gotowych figur i kształtów.

Monika Sokołowska