W sobotę, 20 listopada, członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XI Rajdzie Nadmorskim na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pas pobrzeża na wschód od Ustki”. Wędrowaliśmy czerwonym szlakiem PTTK z Orzechowa do Rowów, który jest także odcinkiem Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Poruszaliśmy się leśną, urokliwą ścieżką w pobliżu klifu, mijając kolejno nadmorskie miejscowości wypoczynkowe tj. Orzechowo, Poddąbie, Dębinę. Pomimo przelotnego deszczu, uśmiech nie znikał z twarzy uczestników. Na końcu trasy, w miejscowości Rowy, odbyło się ognisko. Pieczenie kiełbasek przyniosło uczniom wiele radości. Finalnym punktem rajdu był konkurs wiedzy o Morzu Bałtyckim, w którym nasza reprezentacja – Kacper i Adrian z klasy 6 – zajęli II miejsce. Gratulacje!!

Poniżej fotorelacja ukazująca piękno naszego nadmorskiego krajobrazu.