21 listopada obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: szacunek, serdeczność, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.

Mały Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Tego dnia każdy uczeń, jak corocznie, mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Wasi milusińscy byli bohaterami tego dnia. Brali udział w lekcjach, przerwach oraz zaprzyjaźnili się z innymi misiami.

Mały Samorząd Uczniowski

Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Nie możemy zapomnieć o tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Spacer alejkami cmentarza to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego.

Mały Samorząd Uczniowski

W sobotę, 20 listopada, członkowie Szkolnego Koła PTTK wraz z opiekunami wzięli udział w XI Rajdzie Nadmorskim na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Pas pobrzeża na wschód od Ustki”. Wędrowaliśmy czerwonym szlakiem PTTK z Orzechowa do Rowów, który jest także odcinkiem Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Poruszaliśmy się leśną, urokliwą ścieżką w pobliżu klifu, mijając kolejno nadmorskie miejscowości wypoczynkowe tj. Orzechowo, Poddąbie, Dębinę. Pomimo przelotnego deszczu, uśmiech nie znikał z twarzy uczestników. Na końcu trasy, w miejscowości Rowy, odbyło się ognisko. Pieczenie kiełbasek przyniosło uczniom wiele radości. Finalnym punktem rajdu był konkurs wiedzy o Morzu Bałtyckim, w którym nasza reprezentacja – Kacper i Adrian z klasy 6 – zajęli II miejsce. Gratulacje!!

Poniżej fotorelacja ukazująca piękno naszego nadmorskiego krajobrazu.

indeks

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W bieżącym roku – również w naszej szkole – obchodziliśmy 103 rocznicę tego wydarzenia. W klasach pojawiły się gazetki tematyczne, a na zajęciach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta. O godz. 11:11 w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu" uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Dzięki takim akcjom najmłodsi członkowie społeczności szkolnej mogą poznawać historię Polski i kultywować jej tradycje.