nowaw

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów - ósmoklasisty

plakat1

Dnia 2 października 2019 roku klasa 2 d w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom poznała baśnie i legendy Jolanty Nitkowskiej – Węglarz

nitkowska

Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna dotyczącą życia i twórczości pani Jolanty. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę książek autorki. Poznali również książki, które wydała w ramach serii „Nasza Pomorska mała Ojczyzna”. Ze szczególnym zainteresowaniem obejrzeli książkę pt. „W poszukiwaniu zagubionej baśni”, którą pani Nitkowska - Węglarz napisała z okazji 30-lecia naszej szkoły. Na zakończenie wysłuchali baśni pt.”Czerwone trzewiki zaklętej kasztelanki” ze zbioru „Baśnie Regionu Słupskiego”.

nitkowska 2

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku informuje, że w dniach 6 - 24 maja 2020 roku w związku z niemożliwością wykonania zaleceń epidemiologicznych GIS, po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Słupska, zawiesza prowadzenie zajęć w oddziale przedszkolnym.
O dalszych działaniach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.
Danuta Wyrwas
Dyrektor

pobrane

 "Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa" , to kolejna książka Łukasza Wierzbickiego, która znajduje się w nowym kanonie  lektur szkolnych.

dziadek 1

 

W książce „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” autor niezwykle ciekawie i zabawnieopowiada prawdziwą historię niedźwiadka Wojtka, czworonożnego przyjaciela żołnierzy z ArmiiAndersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją. Jest to, wspaniała,ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka.

Gorąco polecamy do rodzinnego czytania.

Wzruszająca historia o niedźwiedziu Wojtku, który walczył podczas II wojny światowej…https://www.youtube.com/watch?v=RfWhDnj6keU
Wojtek, niedźwiedź który poszedł na wojnę cały film-https://www.youtube.com/watch?v=2vgrsF_b-C4

 

dziadek i niedzwiadek lukasz wierzbicki lektura 5

czas w jakim się znaleźliśmy jest bardzo trudny i niestety nie wszyscy potrafią sobie z nim radzić. Ciągłe przebywanie razem (całą rodziną), niejednokrotnie na małej przestrzeni jest bardzo frustrujące - co wzmaga nerwowość , nietolerancję i agresję wobec najbliższych. Jest to obecnie bardzo szeroko omawiany temat w mediach.

Przemoc domowa jest wciąż tematem drażliwym i wstydliwym w naszym społeczeństwie. My nauczyciele, niejednokrotnie, dowiadujemy się o tym pierwsi, gdyż dzieci mają do nas zaufanie, a przez to i rodzice też mogą zwracać się do nas o wsparcie.

W związku z tym przypominamy numery telefonów zaufania dla dzieci, młodzieży i kobiet.

Numery telefonów, pod które mogą dzwonić dzieci i młodzież

116 111 - FUNDACJA DAJMY DZIECIOM SIŁĘ

https://liblink.pl/CcNoiiiK3V  - pod tym adresem jest więcej informacji

800 120 002 - NIEBIESKA LINIA (OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE )  

https://liblink.pl/3OeTrxHyxn - pod tym adresem jest więcej informacji

Numery telefonów, pod które mogą dzwonić kobiety

600 070 717 - CENTRUM PRAW KOBIET (wpisując numer telefonu w wyszukiwarce  wyświetli wam się pełna informacja)

888 883 388 - Feminoteka (https://liblink.pl/tHJeIXY17N   -  pod tym adresem  jest więcej informacji

Ponadto podajemy adres strony ministerstwa, gdzie ukazany jest krok po kroku jak można uzyskać pomoc oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania

https://liblink.pl/S5HAQ0f0V4

Zawsze współpracujecie z nami (pedagogami) i wspólnie podejmujemy dalsze  działania.

Życzymy Wam i sobie, abyśmy nie musieli korzystać z powyższych wiadomości.

Pozdrawiamy:    pedagodzy Bożenna Staszewska, Monika Miodek i Margaretta Haładyn