nowaw

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Dla uczczenia tego święta klasa 6 b zorganizowała dyskotekę, podczas której zajadała się pizzą i pysznymi babeczkami. Wszyscy uczniowie wyśmienicie się bawili przy swoich ulubionych piosenkach.

Anna Świętochowska

Maria Konecka

 

 - „KUBUŚ PUCHATEK I PATRONI SŁUPSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH" 

Zadaniem szkoły jest prowadzwenie zadań wspierających proces kształcenia, edukacji kulturalnej i wychowania uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zadaniom już od 10 lat organizowana jest w naszej szkole - międzyszkolna zabawa imienia Kubusia Puchatka. Za przewodnika po świecie wartości wybraliśmy najmilszą postać literacką, głównego bohatera książki A.A. Milne. Kubuś wraz z przyjaciółmi przybliża uczniom ponadczasowe wartości, by wprowadzić w świat pełen szacunku, życzliwości i przyjaźni. Co roku, na organizowanej w naszej szkole imprezie, gościmy około dwustu uczniów słupskich szkół podstawowych. W tym roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Janusza Korczaka , Szkoły Podstawowej numer 6 imienia Ludwika Waryńskiego, Szkoły Podstawowej numer 8 imienia Żołnierzy Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi numer 10 imienia Polonii i Szkoły Podstawowej numer 11. Na tegorocznym spotkaniu uczniowie zaprezentowali informacje na temat patrona ich szkoły. Przez zabawę uczniowie byli wprowadzeni w świat wartości ważnych dla każdego Polaka. Wspólna zabawa miała na celu lepsze poznanie się i integrację dzieci z naszego miasta.

W dniach 13 - 15 maja uczniowie klas ósmych udali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do stolicy. Dokształcaliśmy się w Centrum Nauki Kopernik, niejedna osoba uroniła łzę podczas pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego, zachwycaliśmy się wnętrzami Zamku Królewskiego, Ogrodem Saskim i przestrzeniami Krakowskiego Przedmieścia. Znaleźliśmy też czas na zakupy i kino :) Dla wszystkich uczestników wyprawy, będzie to na pewno niezapomniany czas.

W roku szkolnym 2018/2019 obchodziliśmy w klasie 3b gimnazjum pierwszą 18-kę.W drugim semestrze Filip z naszej klasy skończył 18 lat. Aby uczcić wejście w dorosłość naszego kolegi przygotowaliśmy tort ,szampana bezalkoholowego oraz  prezent. Pracownicy szkoły także złożyli się na prezent dla Filipa. Chłopak był zaskoczony przygotowaną przez nas niespodzianką.

W dniach 13.05.19r.- 14.05.19r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku , przy ulicy Leszczyńskiego 17, gościł Naukobus z Centrum Nauki „ Kopernik’” z Warszawy.

Wystawę obejrzało 793 uczniów w wieku od 6 do 16 roku życia. Towarzyszyło im 60 nauczycieli. Uczniowie wchodzili w grupach o zbliżonym przedziale wiekowym , pod opieką nauczycieli.

Uczniowie byli pod wrażeniem przedstawionych eksponatów. Z zaangażowaniem przeprowadzali doświadczenia i zgłębiali tajniki ludzkiego ciała. Najbardziej zaciekawiła uczniów kula plazmowa, ze względu na spektakularne wyładowania elektryczne. Uczniów klas starszych zaciekawił model ludzkiego ciała , przedstawiony w formie trójwymiarowej układanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się efekty słuchowe , złudzenia optyczne oraz ćwiczenie pamięci. Ocenili wystawę jako : ciekawą, inspirującą, pouczającą, dostarczającą wrażeń. Docenili interaktywność doświadczeń.

Podczas zwiedzania uczniowie poznali zachowanie przedmiotów w próżni, szybkość reakcji, widzenie barw, słyszenie dźwięków, wyładowania elektryczne. Dowiedzieli się jakie tajemnice kryje ludzkie ciało, jak powstaje film, sprawdzili czy mają dobra pamięć.

Eksponaty interaktywne bardzo wspierają proces nauczania, w namacalny sposób pokazują zjawiska fizyczne oraz związane z anatomią człowieka. Przy każdym stanowisku była jasna instrukcja, ułatwiająca uczniom przeprowadzenie i zrozumienie doświadczenia. Istotnym było to ,że uczeń mógł samodzielnie dotknąć, ułożyć, zakręcić , złożyć , samodzielnie wymyślić lub udoskonalić poszczególne eksperymenty. Wiadomym jest , że uczniowie wolą najpierw działać, a później czytać co trzeba zrobić i właśnie tego typu wystawa umożliwiła im naukę przez działanie.

Dnia 10 maja w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Było tradycyjnie i poważnie, ale też nowocześnie, wesoło i ...przebojowo :) Było studio telewizyjne, były wywiady z królem Poniatowskim, z carycą Katarzyną, ze zwolennikami i przeciwnikami ustawy zasadniczej. W podniosły patriotyczny nastrój wprowadziły nas pieśni wykonane przez szkolny chór, a całość przedstawienia zwieńczył wielki przebój We Will Rock You w wykonaniu Zuzi Rosiak z klasy VIII c z polskim tekstem o konstytucji.