W ramach zajęć profilaktycznych ,,Nie pal przy mnie proszę’’ dnia 23 września w naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla dzieci klas 1-3, których celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Edytę Grabusińską oraz panią Agnieszkę Cytlau.

Podczas zajęć uporządkowano i poszerzono informacje na temat zdrowia. Uświadomiono dzieciom, że palenie tytoniu niszczy nasze zdrowie. Kształtowano u dzieci postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Uwrażliwiano dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem. Wykształcono wśród uczniów umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Podczas realizacji programu stosowano głównie metody aktywizujące. Treści w nim zawarte były uporządkowane w pewną całość i dotyczyły zdrowia - czym jest zdrowie i od czego zależy, co szkodzi zdrowiu i co robić, gdy jest zagrożone. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Na zajęciach były wykonywane ciekawe prace, a ich efekty zostały umieszczone w galerii prac na wystawkach w świetlicy. We wszystkich wytworach dzieci wykazały dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję.

Przeprowadzony program profilaktyczny z pewnością uświadomił dzieciom, jakie szkody wyrządza nałóg palenia papierosów oraz przebywanie w pobliżu osoby palącej.

Edyta Grabusińska / Agnieszka Cytlau

Uczniowie klas 7 na zajęciach plastyki rozpoczęli wspaniały malarski projekt pt: "Reprodukcje - znanych dzieł".
Wszyscy beż wyjątku, podeszli do projektu z niezwykłym zaangażowaniem.
Reprodukcje zostały namalowane na prawdziwych płótnach - farbami akrylowymi.
Nasi uczniowie to prawdziwi utalentowani młodzi artyści.
Niebawem zobaczycie efekty naszych prac.

Marta Andrzejewska

W dniu 13.09.2021r. klasa VI b  odwiedziła „Zagórzycką Ostoję”, gdzie uczniowie spotkali się z Alpakami i Danielami.

Właściciele dostarczyli uczestnikom ciekawych informacji na temat życia i zachowania zwierząt mieszkających na  terenie zagrody. Dzieci bezpośrednio spotkały się z zwierzętami. Mogły je nakarmić przygotowanymi przez ich opiekunów przysmakami, a także głaskać, przytulać i wyprowadzić na spacer alpaki. Na koniec wizyty uczniowie upiekli smakowite kiełbaski na ognisku.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

W środę 15 września naszą szkołę odwiedziła gąska Balbinka wraz ze swoimi przyjaciółmi z wesołego kurnika. Gospodarze z Zagrody Powroty opowiedzieli dzieciom historię o zwierzętach, które można spotkać w kurniku. Uczniowie karmili pisklaki, podcinali pióra kurze, zbudowali grzędę dla kury i jej męża koguta oraz nauczyły się rozpoznawać nastój indyka. Na koniec każdy mógł przybić czwóreczkę z małymi kaczuszkami. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy do naszej galerii.

Anna Świętochowska

Klasa III a - P. Skibińska , III d - P. Janion

Klasa I c - P. Babicz, III c - P. Pastucha

Klasa I a - P. Tyszkiewicz, IV c - P. Faryniarz

Klasa 0 - P. Sokołowska, II d - P. Czerwińska, IV b - P. Haładyn,

Klasa II a - P. Ozdoba, III b - P. Świtek

W ramach Dnia Dziecka klasa VII e pod opieką wychowawcy T. Jeleniewskiego i Pani J. Sikorskiej wyruszyła (tuż po porannych warsztatach na temat praw dziecka we współczesnym świecie) szlakiem słupskich zabytków prosto do pizzerii na ul. Nowobramskiej. Ci, którzy okazali się być niedostatecznie nasyceni pyszną pizzą, zaszczycili swoją obecnością "Górę Lodową" :)

Nasza wyprawa, pełna radości, rozmów i poczucia integracji, dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń....przede wszystkim kulinarnych :)

T. Jeleniewski

Z powodu obostrzeń pandemicznych Turniej Języka Angielskiego w tym roku szkolnym odbył się w zmienionej formule. Każda klasa wylosowała temat projektu z j. angielskiego i pracowała nad nim cały maj. Celem projektu było powtórzenie, utrwalenie, rozszerzenie materiału językowego z całego roku szkolnego oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.
W realizacji projektów wzięły udział 4 klasy pierwsze, 4 klasy drugie i 4 klasy trzecie. Efekty pracy każdej z klas zostały zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły.