nowaw

     9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Kiedy ostatnio otrzymaliście prywatny list w kopercie, dostarczony pocztą i ręcznie pisany? Kiedy taki wysłaliście? Sztuka ręcznego pisania listów zanika, a e-maile wcale ich nie zastępują. Uczniowie klas 7d, 7e i 7f oraz klasy 6c postanowili zmierzyć się z tym, jakże wymagającym, zadaniem.  Pisali listy do siebie, siebie starszego o kilkanaście lat, lub do Pana Boga w imieniu bohatera lektury "Oskar i pani Róża". I jakie listy napisali?!?
I jeszcze jedno - SZTUKA PISANIA TRADYCYJNYCH LISTÓW TO EPISTOLOGRAFIA 

Organizatorzy - Jolanta Tomaszewska, Agnieszka Stepnowska 

 

 
 

Ogólnopolska Akcja - Artowisko - Seniorom

W tym roku, klasa 7f po raz pierwszy przyłączyła się do akcji "Wsparcia artystów-seniorów!". Pandemia nie ustaje, a co za tym idzie starsze osoby są nie tylko w najbardziej zagrożonej grupie ryzyka, ale również najbardziej narażone na samotność oraz  ograniczonymi kontaktami ze światem zewnętrznym.
Dlatego wspólnie zrobiliśmy przepiekne kartki z życzeniami wsparcia oraz nadziei na lepsze jutro.


Marta Andrzejewska

 

Dzień Emotikona 2020 w klasach 7d, 7e i 4b

            19 września 1982 r. po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znaczek ":-)". Emotikony mają bogatą historię. To pomysłowy sposób użycia standardowych znaków na klawiaturze w taki sposób, aby obrócone o 45 stopni przypominały mimikę ludzkiej twarzy. Obecnie wiele aplikacji przekształca emotikony w tzw. emoji, często potocznie określane jako emotikony obrazkowe, bez których trudno nam sobie wyobrazić współczesną rozmowę na internetowych komunikatorach.

Przykładowe emotikony:

:) uśmiech
;) uśmiech z przymrużeniem oka
:( smutek, zmartwienie
:C duży smutek
;( lub :'( płacz
:P pokazanie języka
:D szeroki uśmiech
:* pocałunek
:O zdziwienie
:/ grymas niezdecydowania/zniesmaczenia, sceptycyzm
:| niezdecydowanie, brak emocji

            Uczniowie klas 7d,7e i 4b bardzo zaangażowali się w dzisiejsze zajęcia i po wielu opowieściach związanych z koniecznością użycia emotikonów, wesołe, żółte buźki opanowały trzy sale lekcyjne.
                             Jolanta Tomaszewska, Agnieszka Stepnowska, Martyna Hordejuk

 

Dzień chłopaka i Dzień Dziewczyn w klasie 7f


Z okazji Dnia Chłopaka i zaległego Dnia Dziewczyn,  postanowiliśmy wspólnie zrobić prezent dla siebie samego. Jako klasa  rekodzielników, własnoręcznie  zrobiliśmy  kieszonkę na telefon lub na długopisy.
Każdy ozdobił swoją  kieszonkę tak jak chciał i miał przy tym dużo frajdy.

Marta Andrzejewska

 

 Międzynarodowy Dzień Kropki

               15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

            Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

            W tym roku wszystkie klasy w pionie 4 – 8 kropkami ozdabiały... MASECZKI :) prezentowane później z dumą na szkolnym korytarzu i boisku. :)

Innowacja Plastyczna


W ramach Innowacji Plastycznej klas 6 w tym roku szkolnym udało się  zrealizować kilka projektów plastycznych.  Zapraszam do galerii prac.


Marta Andrzejewska