nowaw

Dnia 29.10.2019 r. w klasie VIIc odbyło się spotkanie z prawnikiem - panią Edytą Zubką. Lekcja, która została zorganizowana w ramach doradztwa zawodowego, dostosowane była do wieku dzieci i została przygotowana w bardzo atrakcyjnej formie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że ukończenie studiów prawniczych i złożenie aplikacji pozwala uprawiać wiele różnych zawodów prawniczych. Spotkanie w ciekawy sposób przybliżyło uczniom zasady pracy radcy prawnego, sędziego, prokuratora, adwokata, komornika sądowego i notariusza oraz pozwoliło na zapoznanie uczniów z wieloma zagadnieniami prawnymi. Czy warto organizować podobne spotkania? Z pewnością tak, gdyż wzbudziło ono duże zainteresowanie wśród dzieci. Dziękujemy jeszcze raz za fantastyczne spotkanie i za podzielenie się z uczniami fachową, prawniczą wiedzą!!!

W ramach innowacji plastycznej klas 6, klasa 6c wybrała się na lekcje o historii miasta Słupsk oraz na wystawę obrazów Witkacego. Młodzieży bardzo spodobał się Biały Spichlerz, nie spodziewali się multimedialnych pokoi oraz wystaw. Cała lekcja trwała 2 godziny a grupa zachowywała się bardzo kulturalnie.
To będzie kolejne miejsce, które z chęcią będziemy odwiedzać.
Marta Andrzejewska


W ramach innowacji plastycznej klasa 7c wybrała się razem z p. Martą Andrzejewską i p. Anią Bartoszko do Białego Spichlerza na Warsztaty Fotograficzne. Dzieci mogły samodzielnie wywołać zdjęcie na którym znajdowały się kompozycje, które przygotowały na papierze światłoczułym. Poznały również historie światowej fotografii.
Zajęcia były bardzo inspirujące.
Marta Andrzejewska


W tym roku klasa 6f, 5f i 5c wybrały się z okazji Mikołajek do Filharmonii Sinfonia Baltica na wspaniały Mikołajkowy koncert. Zabrzmiały i te znane i nieznane kolędy oraz utwory o zimowej tematyce. Było cudownie i bardzo świątecznie.


Klasa 6 F jak co roku podtrzymuje staropolską tradycję Andrzejek. Wielu uczniów się poprzebierało, były dekoracje i wróżby - kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni? Jak będzie miała na imię pierwsza sympatia. Co czeka cię w przyszłości? Jaki zawód będziesz wykonywał? Można było równiez znaleźć wróżby np. w smacznych babeczkach. Śmiechom i zabawom nie było końca.
Marta Andrzejewska

       Andrzejki to  czas wróżb oraz okazja do super zabawy. Uczniowie naszej klasy przygotowali  wróżby dla swoich koleżanek i kolegów. Podczas lekcji wychowawczej każdy miał okazję dowiedzieć się czegoś "o swojej przyszłości".

                                                                                                                                                    I.Skiba-Dąbrowska