Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Konkurs realizowano od 1 grudnia 2020 do 30 listopada 2021. z naszej szkoły wysłaliśmy 9 prac plastycznych uczniów z klas 5-7. W konkursie wzięło udział ponad 1615 uczniów z całej Polski.
Miło nam poinformować, że w  grudniu 2021 roku w  konkursie plastycznym -  Zachowaj Trzeźwy Umysł pt:

"Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie", uczennica naszej szkoły  - Zofia Andrzejewska została Laureatką.

Serdecznie gratulujemy wygranej. Cieszymy się, że w tak trudnych czasach znaleźliście chęci, aby uczestniczyć w konkursach. Bardzo to doceniamy.
 
Marta Andrzejewska
 
"Na Stalowych Skrzydłach"
Do szczególnych osiągnięć uczniów naszej szkoły należą debiuty literackie. W dniu 16 listopada 2021 r. odbyła się gala laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  „Na stalowych skrzydłach” zorganizowanego w ramach Dni Patrona przez Szkołę Podstawową  nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęli Lubelski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Puławy.
Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie „Czwórki”.
III miejsce – Zofia Andrzejewska kl. 7c 
"Mój nocny lot"
Podczas lotu, księżyc patrzy na mnie beztrosko.
Czasem wydaje mi się, że świat pode mną, kroczy w tył.
Gdy spoglądam na niebo, czuję,  że wszystko otacza ciemność.
Unoszę się, księżyc oświetla mi drogę do siebie, bym się nie zgubiła w otchłaniach nocy.
Patrzę w niebo ostatni raz.
Lot musi się w końcu skończyć.
Nad ranem, gdy słońce wygląda zza horyzontu- ląduję na ziemi.
Siadam na trawie, z niecierpliwością oczekując nocy, by móc jeszcze raz oderwać swoje ciało i myśli.
Warto podkreślić, że w tej edycji konkursu nadesłano aż 160 utworów poetyckich!
 
Gratulujemy laureatce sukcesu i życzymy kolejnych udanych zmagań z poezją.
 
Marta Andrzejewska
IMG 20220111 WA0005

XXII Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny "Ceramiony"


Na przestrzeni lat stał się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki. Wydarzenie to jest prezentacją dorobku dzieci i młodzieży w dziedzinie ceramiki.
Na tegoroczną edycję wpłynęło 113 prac.
Pomimo tego, że wszystkie dzieła zostały wykonane z tego samego materiału, cechuje je różnorodność  zarówno pod względem techniki, estetyki i wyboru tematów.  Nagrodzone prace stanowią czasową wystawę w Światowidzie w Elblągu.
Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym renomowanym konkursie z ogromnym sukces jednej z uczennic z klasy 7c - Zofii Andrzejewskiej.  Uczennica zajęła III miejsce.
Gratulujemy sukcesu.

Marta Andrzejewska

 

Jesienią roku 2021 odbył się w naszej szkole konkurs pod tytułem "Barwy Jesieni". Komisja w składzie pani Agnieszka CYTLAU, pani Joanna CZOŁBA-WOJCIECHOWSKA, pani Edyta PAZIEWSKA oraz pan Sergiusz MATUSZCZYK dokonali wyboru prac konkursowych. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne, niemniej jednak trzeba było przyznać miejsca w konkursie, mianowicie:

1. MIEJSCE - Jasiu SZTORC z klasy 5c
2. MIEJSCE - Julia OZDOBA z klasy 8e
3. MIEJSCE - Konrad KANIOWSKI - klasa 7e

WYRÓŻNIENIA:
Cezary KWOLEK, klasa 6c
Laura ZIELONKA - klasa 7f
Maja JĘDRZEJEWSKA - klasa 7b
Wiktor ERWARDT - klasa 4c
Zofia ANDRZEJEWSKA - klasa 7c

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wiersze malowane” inspirowany twórczością Juliana Tuwima, kierowany do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych
W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wiersze malowane” inspirowanym twórczością Juliana Tuwima, kierowanym do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych, wzięło udział 210 uczestników z 65 szkół województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku. Honorowy patronat nad przebiegiem konkursu objął Pomorski Kurator Oświaty.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania poezji, rozwijania wyobraźni, wrażliwości estetycznej i twórczej inwencji oraz stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych talentów.

Zofia Miszkiel z klasy IId otrzymała wyróżnienie za pracę do wiersza „Murzynek Bambo”.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Kocham Matkę Ziemię”, którego celem było ukazanie piękna ziemi ojczystej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III.

Jury w składzie: dyr. S. Modzelewska, M. Popielarska, A. Stasiowska wyróżniło prace niestępujących uczniów:

Klasy III:

I miejsce - Ewa Pacholska III d

Klasy II:

I miejsce – Maciej Bogurski  II b

II miejsce – Krzyś Nagórski II b

III miejsce – Ania Kaniak II b

III miejsce –Wojtek Milewicz  II a

Klasy I:

I miejsce – Wojtek Żak  I d

II miejsce – Maja Kamienik I c

III miejsce – Adela Olszak  I d

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem: Jak chronić się przed koronawirusem?
Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Komisja zdecydowała o przyznaniu trzech pierwszych miejsc następującym uczniom:
I miejsce - Weronika Włoch kl.6d
II miejsce - Nina Niezabitowska kl.6f
III miejsce - Piotr Bednarek kl.6b
Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych prac.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.
Joanna Sikorska

W ramach szkolnego programu „Akademia Dobrych Manier Kubusia Puchatka”   uczniowie    klas    trzecich    uczestniczyli    w   konkursie   plastycznym 
 
„Z Kubusiem Puchatkiem bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie”. Celem konkursu było przypomnienie zasad związanych z bezpiecznym zachowaniem się podczas zabaw zimowych. 
 
Laureatów  konkursu wyłoniła komisja, w skład której weszły panie: 
 
Małgorzata Wiśniewska, Katarzyna Sikorska – Maj i Elżbieta Szwugier. 
 
Nagrodzeni zostali uczniowie: 
 
 Alicja Kopańska   III a 
 
Dominik Ciecieląg III a 
 
Zofia Mackiewicz III b 
 
 Zofia Wodyk III c 
 
Kamil Jędrzejczak III c 
 
Stanisław Dziduch III d 
 
Lena Klimkowska III d 
 
Ewa Pacholska III d 
 
Tomasz Pacholski III d 
 
Emilia Rabenda III d 
 
Laureatom – gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. 
 
Organizator Konkursu  
 

Elżbieta Szwugier  

 

W grudniu 2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczno – plastyczny „ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W FIGURACH GEOMETRYCZNYCH”. Konkurs został zorganizowany przez p. Izabelę Kowalczyk i p. Annę Bartoszko. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz zdjęcia wszystkich prac biorących w nim udział.

Komisja przyznała I miejsce Mateuszowi z klasy IV A (praca nr 5). Oprócz I miejsca przyznano dwa wyróżnienia: Kacprowi z klasy IV c (praca nr 2) i Mateuszowi z klasy IV c (praca nr 8). Wyłoniona została również nagroda publiczności (poprzez głosowanie uczniów w aplikacji Forms). W głosowaniu wzięło udział 105 uczniów, a najwięcej głosów (aż 40) otrzymała praca Wiktorii z klasy VI D (praca nr 3).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłanie pięknych prac!!! Dziękujemy również uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu! A Zwycięzcom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy:

Anna Bartoszko i Izabela Kowalczyk

W pierwszym semestrze odbyły się szkolne wyzwania językowe Deutsch-challenge. Pierwszy Challenge dotyczył wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, drugi natomiast miał tytuł Mein Weihnachten - Moje Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. FROHE WEIHNACHTEN 🎄W galerii przedstawiamy prace uczniów klas 7 i 8.

Miło nam poinformować, że uczeń Naszej Szkoły, Mateusz Boguski (klasa IVa) zajął pierwsze miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie o Żołnierzach Wyklętych, oraz drugie miejsce w V Międzynarodowym Konkursie „Wojna polsko - bolszewicka 1919 – 1920”. Mateusz otrzymał atrakcyjne nagrody z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Gratulujemy!
T. Jeleniewski

        W pażdzierniku odbył się w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli była to dobra zabawa.Tego dnia uczniowie klasy siódmej zostali egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli. 
Został również przeprowadzony test ze znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas czwartych. Okazało się, że zadania wcale nie były łatwe.   Dwóch najlepszych uczniów z każdej klasy zakwalifikowało się do szkolnego etapu konkursu "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA", który odbędzie się w drugim semestrze.
        Dzień ten był okazją dla wszystkich do utrwalenia sobie w zabawny i miły sposób TABLICZKI MNOŻENIA .
                                                                                                                                                  szkolni koordynatorzy:
                                                                                                                                       B.Piwowarska, I.Skiba-Dąbrowska

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Nasza Szkoła bierze udział w tej szczytnej akcji po raz pierwszy. Aby wziąć udział w Maratonie wystarczy napisać list według wzoru umieszczonego na końcu ogłoszenia i włożyć go do pudełka, które znajduje się w głównym wejściu do szkoły.

Czekamy na Wasze listy od 7 do 11 grudnia.
Do wspólnego pisania zaproście rodziców, rodzeństwo i znajomych.
WAŻNE! Jeżeli przyniesiecie więcej niż jeden list, proszę, włóżcie je do foliowej koszulki na dokumenty.

Za każdy list zostaniecie nagrodzeni punktami z zachowania.

Kilka słów o osobach w obronie których piszemy list:

Trójka z El Hiblu” to trójka nastolatków na morzu, zdesperowanych, aby uciec od przemocy, jaka ogarnęła Libię. Kiedy ponton, na którym znajdowali się wraz ze stu innymi osobami, zaczął tonąć, zostali uratowani przez załogę transportowca El Hiblu. Myśleli, że są bezpieczni, ale załoga El Hiblu chciała ich zabrać z powrotem do Libii, gdzie z pewnością czekały ich tortury. Dlatego wybuchł bunt. Nastolatkowie występowali w roli tłumaczy, chcąc chronić własne życie oraz życie ich współpasażerów. Obecnie znajdują się w porcie i grozi im wyrok dożywocia.

malta kwadrat na media społecznościowe

Więcej informacji na temat trójki z EL HIBLU!

WSKAZÓWKI - JAK NAPISAĆ LIST:

Jeśli nie wiesz, jak napisać list w sprawie osoby, której prawa człowieka są łamane, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami:

1. Listy formułujemy samodzielnie i piszemy je odręcznie. W ten sposób pokazujemy, że włożyliśmy w ich napisanie trochę czasu i wysiłku.

2. W jakim języku napisać list? Możesz pisać w języku polskim. PAMIĘTAJ NAPISZ NAZWISKO OSOBY, KTÓREJ BRONISZ DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI.

3. W liście przedstaw krótko, co wiesz i czego oczekujesz od władz. Możesz przywołać łamane przez dane państwo, a ratyfikowane wcześniej traktaty dotyczące praw człowieka. Bądź rzeczowy i nie daj się ponieść emocjom – używaj formuł grzecznościowych.

4. Podpisz się imieniem i nazwiskiem i podaj swój adres. W ten sposób pokażesz, że się nie boisz, nie jesteś anonimowy.

Poniżej wzór listu, który wystarczy przepisać (czytelnie) Pamiętajcie, list należy podpisać (patrz punkt 4).

TRÓJKA Z EL HIBLU - MALTA

Prokurator Generalny

The Palace

VLT 1115 – Valletta, Malta

Wasza Ekscelencjo,

wzywam do wycofania wszystkich oskarżeń przeciwko Trójce z El Hiblu i do umorzenia ich sprawy.

Ci młodzi ludzie, z których dwójka miała jedynie 15 i 16 lat w momencie domniemanego zdarzenia, mogą otrzymać wyrok dożywocia za odmowę powrotu do cierpienia i tortur, które czekałyby ich w Libii. Tymczasem wciąż praktycznie nie ma dowodów, które wspierałyby stawiane im zarzuty.

Na transportowcu El Hiblu, gdy zostali uratowani na morzu, nastolatkowie podjęli się roli tłumaczy, by ratować własne życie oraz życie współpasażerów.

Doświadczyli ogromnych trudów i cierpienia. Proszę zapewnić im sprawiedliwość, wycofać oskarżenia i umorzyć sprawę.

Z poważaniem
WASZE IMIĘ, NAZWISKO I ADRES

LICZYMY NA WAS :)

Joanna Czołba-Wojciechowska
Adrian Hababicki
Tomasz Dziermański