Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wiersze malowane” inspirowany twórczością Juliana Tuwima, kierowany do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych
W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wiersze malowane” inspirowanym twórczością Juliana Tuwima, kierowanym do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych, wzięło udział 210 uczestników z 65 szkół województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku. Honorowy patronat nad przebiegiem konkursu objął Pomorski Kurator Oświaty.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania poezji, rozwijania wyobraźni, wrażliwości estetycznej i twórczej inwencji oraz stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych talentów.

Zofia Miszkiel z klasy IId otrzymała wyróżnienie za pracę do wiersza „Murzynek Bambo”.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Kocham Matkę Ziemię”, którego celem było ukazanie piękna ziemi ojczystej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III.

Jury w składzie: dyr. S. Modzelewska, M. Popielarska, A. Stasiowska wyróżniło prace niestępujących uczniów:

Klasy III:

I miejsce - Ewa Pacholska III d

Klasy II:

I miejsce – Maciej Bogurski  II b

II miejsce – Krzyś Nagórski II b

III miejsce – Ania Kaniak II b

III miejsce –Wojtek Milewicz  II a

Klasy I:

I miejsce – Wojtek Żak  I d

II miejsce – Maja Kamienik I c

III miejsce – Adela Olszak  I d

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem: Jak chronić się przed koronawirusem?
Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom. Komisja zdecydowała o przyznaniu trzech pierwszych miejsc następującym uczniom:
I miejsce - Weronika Włoch kl.6d
II miejsce - Nina Niezabitowska kl.6f
III miejsce - Piotr Bednarek kl.6b
Zapraszamy do obejrzenia nadesłanych prac.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.
Joanna Sikorska

W ramach szkolnego programu „Akademia Dobrych Manier Kubusia Puchatka”   uczniowie    klas    trzecich    uczestniczyli    w   konkursie   plastycznym 
 
„Z Kubusiem Puchatkiem bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie”. Celem konkursu było przypomnienie zasad związanych z bezpiecznym zachowaniem się podczas zabaw zimowych. 
 
Laureatów  konkursu wyłoniła komisja, w skład której weszły panie: 
 
Małgorzata Wiśniewska, Katarzyna Sikorska – Maj i Elżbieta Szwugier. 
 
Nagrodzeni zostali uczniowie: 
 
 Alicja Kopańska   III a 
 
Dominik Ciecieląg III a 
 
Zofia Mackiewicz III b 
 
 Zofia Wodyk III c 
 
Kamil Jędrzejczak III c 
 
Stanisław Dziduch III d 
 
Lena Klimkowska III d 
 
Ewa Pacholska III d 
 
Tomasz Pacholski III d 
 
Emilia Rabenda III d 
 
Laureatom – gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. 
 
Organizator Konkursu  
 

Elżbieta Szwugier  

 

W grudniu 2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczno – plastyczny „ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W FIGURACH GEOMETRYCZNYCH”. Konkurs został zorganizowany przez p. Izabelę Kowalczyk i p. Annę Bartoszko. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz zdjęcia wszystkich prac biorących w nim udział.

Komisja przyznała I miejsce Mateuszowi z klasy IV A (praca nr 5). Oprócz I miejsca przyznano dwa wyróżnienia: Kacprowi z klasy IV c (praca nr 2) i Mateuszowi z klasy IV c (praca nr 8). Wyłoniona została również nagroda publiczności (poprzez głosowanie uczniów w aplikacji Forms). W głosowaniu wzięło udział 105 uczniów, a najwięcej głosów (aż 40) otrzymała praca Wiktorii z klasy VI D (praca nr 3).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłanie pięknych prac!!! Dziękujemy również uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu! A Zwycięzcom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy:

Anna Bartoszko i Izabela Kowalczyk

W pierwszym semestrze odbyły się szkolne wyzwania językowe Deutsch-challenge. Pierwszy Challenge dotyczył wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, drugi natomiast miał tytuł Mein Weihnachten - Moje Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie. FROHE WEIHNACHTEN 🎄W galerii przedstawiamy prace uczniów klas 7 i 8.

Miło nam poinformować, że uczeń Naszej Szkoły, Mateusz Boguski (klasa IVa) zajął pierwsze miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie o Żołnierzach Wyklętych, oraz drugie miejsce w V Międzynarodowym Konkursie „Wojna polsko - bolszewicka 1919 – 1920”. Mateusz otrzymał atrakcyjne nagrody z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Gratulujemy!
T. Jeleniewski

        W pażdzierniku odbył się w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli była to dobra zabawa.Tego dnia uczniowie klasy siódmej zostali egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli. 
Został również przeprowadzony test ze znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas czwartych. Okazało się, że zadania wcale nie były łatwe.   Dwóch najlepszych uczniów z każdej klasy zakwalifikowało się do szkolnego etapu konkursu "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA", który odbędzie się w drugim semestrze.
        Dzień ten był okazją dla wszystkich do utrwalenia sobie w zabawny i miły sposób TABLICZKI MNOŻENIA .
                                                                                                                                                  szkolni koordynatorzy:
                                                                                                                                       B.Piwowarska, I.Skiba-Dąbrowska

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Nasza Szkoła bierze udział w tej szczytnej akcji po raz pierwszy. Aby wziąć udział w Maratonie wystarczy napisać list według wzoru umieszczonego na końcu ogłoszenia i włożyć go do pudełka, które znajduje się w głównym wejściu do szkoły.

Czekamy na Wasze listy od 7 do 11 grudnia.
Do wspólnego pisania zaproście rodziców, rodzeństwo i znajomych.
WAŻNE! Jeżeli przyniesiecie więcej niż jeden list, proszę, włóżcie je do foliowej koszulki na dokumenty.

Za każdy list zostaniecie nagrodzeni punktami z zachowania.

Kilka słów o osobach w obronie których piszemy list:

Trójka z El Hiblu” to trójka nastolatków na morzu, zdesperowanych, aby uciec od przemocy, jaka ogarnęła Libię. Kiedy ponton, na którym znajdowali się wraz ze stu innymi osobami, zaczął tonąć, zostali uratowani przez załogę transportowca El Hiblu. Myśleli, że są bezpieczni, ale załoga El Hiblu chciała ich zabrać z powrotem do Libii, gdzie z pewnością czekały ich tortury. Dlatego wybuchł bunt. Nastolatkowie występowali w roli tłumaczy, chcąc chronić własne życie oraz życie ich współpasażerów. Obecnie znajdują się w porcie i grozi im wyrok dożywocia.

malta kwadrat na media społecznościowe

Więcej informacji na temat trójki z EL HIBLU!

WSKAZÓWKI - JAK NAPISAĆ LIST:

Jeśli nie wiesz, jak napisać list w sprawie osoby, której prawa człowieka są łamane, wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami:

1. Listy formułujemy samodzielnie i piszemy je odręcznie. W ten sposób pokazujemy, że włożyliśmy w ich napisanie trochę czasu i wysiłku.

2. W jakim języku napisać list? Możesz pisać w języku polskim. PAMIĘTAJ NAPISZ NAZWISKO OSOBY, KTÓREJ BRONISZ DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI.

3. W liście przedstaw krótko, co wiesz i czego oczekujesz od władz. Możesz przywołać łamane przez dane państwo, a ratyfikowane wcześniej traktaty dotyczące praw człowieka. Bądź rzeczowy i nie daj się ponieść emocjom – używaj formuł grzecznościowych.

4. Podpisz się imieniem i nazwiskiem i podaj swój adres. W ten sposób pokażesz, że się nie boisz, nie jesteś anonimowy.

Poniżej wzór listu, który wystarczy przepisać (czytelnie) Pamiętajcie, list należy podpisać (patrz punkt 4).

TRÓJKA Z EL HIBLU - MALTA

Prokurator Generalny

The Palace

VLT 1115 – Valletta, Malta

Wasza Ekscelencjo,

wzywam do wycofania wszystkich oskarżeń przeciwko Trójce z El Hiblu i do umorzenia ich sprawy.

Ci młodzi ludzie, z których dwójka miała jedynie 15 i 16 lat w momencie domniemanego zdarzenia, mogą otrzymać wyrok dożywocia za odmowę powrotu do cierpienia i tortur, które czekałyby ich w Libii. Tymczasem wciąż praktycznie nie ma dowodów, które wspierałyby stawiane im zarzuty.

Na transportowcu El Hiblu, gdy zostali uratowani na morzu, nastolatkowie podjęli się roli tłumaczy, by ratować własne życie oraz życie współpasażerów.

Doświadczyli ogromnych trudów i cierpienia. Proszę zapewnić im sprawiedliwość, wycofać oskarżenia i umorzyć sprawę.

Z poważaniem
WASZE IMIĘ, NAZWISKO I ADRES

LICZYMY NA WAS :)

Joanna Czołba-Wojciechowska
Adrian Hababicki
Tomasz Dziermański

w Słupskiej Szkolnej Lidze Judo za rok szkolny 2019-2020
Po wielu przenoszeniu przez panującą pandemię udało się w hali judo w Słupsku zorganizować Turniej judo, który był podsumowaniem Słupskiej Szkolnej Ligi Judo za rok szkolny 2019-2020.
W ostatnim IV Rzucie Słupskiej Szkolnej Ligi Judo startowali zawodnicy w dwóch rocznikach 2012 – 2010 i 2009 – 2005, ogółem 53 zawodniczek i zawodników z 21 szkół słupskich, powiatu słupskiego i Bytowa. Zawody odbyły się w Słupsku, organizatorem zawodów był TS Judo Gryf Słupsk. Po zakończeniu zawodów zawodnicy indywidualnie otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale, a w punktacji drużynowej szkoły otrzymały okazałe puchary.
Naszą szkołę SP 4 Słupsk reprezentowali i zajęli indywidualnie następujące miejsca:
Kamil Jędrzejczak ( klas 3c ) waga 31kg – 3 miejsce
Oliwia Szycko ( klasa 8b ) waga 70kg – 1 miejsce
Karol Sobczyk ( klasa 8b ) waga 51kg – 1 miejsce

Drużynowo po czterech Rzutach Słupskiej Szkolnej Ligi Judo ( punktacja wspólna dla dziewcząt i chłopców ).

I miejsce SP 2 Bytów – 53,5pkt
II SP Kobylnica – 44pkt
III SP 4 Słupsk - 35pkt
IV SP 10 Słupsk – 34,5pkt
V SP Kończewo – 33pkt
SP STO Słupsk – 33pkt
SP Siemianice – 33pkt

Naszą szkołę SP4 Słupsk reprezentowali we wcześniejszych zawodach Michał Milewski i Antek Golik ( klasa 2d ), którzy przyczynili się również do zdobycia III miejsca drużynowo na 21 szkół startujących w cyklu zawodów.

Trener Judo
Irena Waszkinel

WYSTAWA POKONKURSOWA

 

Wyniki  Morcinkowego Konkursu  Literacko- Plastycznego

„Kocham Cię, Polsko!”

Komisja konkursowa w składzie: Hanna Czudowicz i Jakub Kurek

wyłoniła laureatów Morcinkowego Konkursu  Literackiego

KLASY  III-IV

LAUREACI

Ewa Pacholska    kl. III d

Tomasz Pacholski kl. III d

Oliwia Dolny      kl. IV b

WYRÓŻNIENIE

Michał Grabowski kl. III d

Błażej Jaskólski   kl. III b

Lena Klimkowska  kl. III d

KLASY  V- VIII

LAUREACI

Marcel Raszewski   kl. VII a

Lena Rach      kl. VII e

Nikola Wypijewska     kl. VII f

WYRÓŻNIENIA

Marcel Kostrzewa kl. VI f

Komisja konkursowa w składzie:  Sylwia Modzelewska, Iwona Madeja, Małgorzata  Wiśniewska, Anna Szczepańska, Anna Włoch

wyłoniła laureatów Morcinkowego Konkursu  Plastycznego

KLASY  III-IV

LAUREACI

Mateusz Bogucki    kl. IV a

Emilia Rabenda    kl. III d

Maria  Ślusarska  kl. III c

WYRÓŻNIENIA

Wojciech Kropiński    kl. III c

Lena Klimkowska     kl. III d

Tomasz Pacholski    kl. III d

KLASY  V- VIII

LAUREACI

Karolina Kwiatkowska     kl. V b

Piotr Kwiatkowski     kl. V b

Julia Ozdoba kl. VII e

Nikola Wypijewska     kl. VII f

WYRÓŻNIENIA

Nikola Chabowska    kl. V c

Anna Prądzyńska   kl. V b

Piotr Prądzyński    kl. V b

Kacper Kustra    kl. V c

Gratulujemy!!!   

Wyróżnione w konkursie prace plastyczne i literackie

Tomasz Pacholski   kl. III d

Kocham ten kraj,

gdzie Wisła od gór aż do morza płynie.

Cudownie i błogo czuję się w tej krainie.

Uwielbiam sejmiki bocianie na łące,

cykanie chrząszczy i kropki na biedronce.

Podnoszę głowę, widzę klucz żurawi.

Widok ten na pewno każdego wędrowca zaciekawi.

Patrzę przed siebie na zielone pastwiska,

pełne żółtych mleczy i niebieskich chabrów.

Piękno barw i kolorów z nich tryska.

Biały orzeł krąży nad moją głową.

Serce wypełnia mi duma Polaka.

Śpiewam w duszy naszą pieśń narodową,

którą każdy zna od przedszkolaka.

A czy Ty kochasz ten kraj, ojczyznę swoją?

Zadaj sobie to pytanie.

I w sercu swym głęboko

poszukaj odpowiedzi na nie.

 

Ewa Pacholska   kl. III d

Wyprawa biało- czerwonym rowerem

Wskakuję energicznie na mój ukochany czerwony rower z białymi błotnikami i zaczynam pedałować ile sił w nogach. Sierpniowe słońce ogrzewa moje dłonie i twarz, a wiatr rozwiewa mi włosy i przynosi zapach polnych kwiatów i skoszonej trawy. Słyszę śpiew ptaków, podnoszę do góry oczy i widzę skowronki, które latają jakby tańczyły do własnej muzyki. Po obu stronach ścieżki rowerowej ktoś rozwinął kolorowe dywany maków, mleczy i kwiatów koniczyny. Mijam domy. Przed jednym z nich w słońcu wyleguje się kocia mama ze swoimi kociętami. Nagle słyszę ryk silnika. Po środku pola pszenicy widzę wielką czerwoną, mechaniczną bestię, która połyka łany zboża z łatwością, z jaką smok wawelski połknął barana wypchanego siarką. Zmęczyłam się. Postanowiłam odpocząć przy moim ulubionym stawie. Schodzę z roweru i siadam na zielonej trawie. Prawie nie widać wody. Zamiast niej staw wypełnia się kwitnącymi liliami wodnymi. Zamykam oczy i wystawiam twarz do słońca, Słyszę rechot żab. Czuję się wspaniale. Bezpiecznie. Jak w domu. Chcę tu zostać na zawsze…

 

Oliwia Dolny      Kl. IV b

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Polska to moja Ojczyzna, tu się urodziłam

w rybackiej Ustce po piasku w morzu brodziłam.

Cieszyłam się widząc dostojne łabędzie białe

z latarni morskiej widoki na morze – doskonałe.

       Już jako dziecko po kraju dużo podróżowałam

       Z dziadkiem piękne zabytki Polski poznawałam.

       Zwiedziłam Szwajcarie Kaszubską, górę Wieżycę

       Stężycę- wszystkich wsi kaszubskich tu nie wyliczę.

Polska to piękny Kraj, urodzajne łąki, pola

Mewy nad Bałtykiem, lasy, góry i jeziora.

Pokochałam nasze góry,  Karkonosze szczególnie

Karpacz, Polanica: czysto, schludnie i przytulnie.

        W lecie Śnieżkę zdobyłam, niezapomniane widoki

       W zimie przypięłam narty i wyruszyłam na stoki.

Teraz chcę zwiedzić zamki, parki krajobrazowe

        Te obiekty przyjąć turystów są zawsze gotowe.

Mój kraj Ojczysty rozciąga się od morza do Tatr

Nad morzem wieje zefirek, w górach zaś halny wiatr.

Kto kocha Ojczyznę ten zwiedza piękne zakątki

Bo Polska posiada bogate i cenne pamiątki.

 

Michał Grabowski   kl. III d

Za biały kwiat na jabłoni

w ogrodzie moich dziadków

Kocham Cię, Polsko!

Za maki i chabry w złotych łanach zbóż

Kocham Cię, Polsko!

Za lasy pełne jagód i grzybów

Kocham Cię, Polsko!

Za morze, gdzie z falami ścigam się latem

Kocham Cię, Polsko!

Za góry piękne, dostojne

Kocham Cię, Polsko!

Za wolność, radość i miłość

Kocham Cię, Polsko!

 

Błażej Jaskólski    kl. III b

Kocham Cię Polsko – Moje miasto Słupsk

Polska to piękny kraj ma  w sobie wiele zalet i barw,

nad morzem i w górach położony ten kraj

co za tym idzie to nasz wspólny raj.

W tym kraju moje rodzinne miasto jest

to mój Słupsk niech każdy Polak o tym wie.

Moje miasto nad rzeką Słupią leży

i bardzo je kocham niechaj każdy wierzy.

Słupskie zabytki znam już doskonale Zamek Książąt Pomorskich,

Basztę Czarownic, stare kościoły wszystkim chwalę.

Tysiące turystów latem u nas gości

i bliskości morza bardzo nam zazdrości.

Na placu Zwycięstwa zegar mocno bije,

szkoda tylko, że mieszkańcom tak ciężko się żyje.

Nie zmieniłbym za nic tego miasta

bo w nim moja mała ojczyzna to moja wielka pasja.

Na koniec powiem szczerze to dzięki Polsce Słupsk na mapie leży.

 

Lena Klimkowska    kl. III d

Jest w moim sercu, gdy rano wstaję, a wieczorem gdy zamykam powieki.

Jest na mojej dłoni, gdy dotykam ziemi, trawy, drzew i słonej morskiej wody.

Jest w moich myślach, gdy wyjeżdżam i tęsknię za Nią.

Jest na moich ustach roześmianych, gdy odwiedzam najpiękniejsze Jej miejsca.

Jest w moich snach, bo to najpiękniejsze sny o mojej Ziemi Ojczystej.

                                                                                                        - Polska!-

 

Marcel Raszewski  kl. VII a

  KOCHAM CIĘ POLSKO

Jest na tym świecie taki kraj,

wyglądem przypomina orła,

skąpaną w morzu głowę ma,

to nasza Polska jest koronna.

Ta sama, która nas broniła,

przed nieprzychylnym agresorem,

która okryła nas miłością,

przykryła wielkim parasolem.

Teraz już spokój wszem i wobec,

panuje na tej naszej ziemi,

kocham cię Polsko - tyś  zraniona,

lecz pełna kwiatu i zieleni.

 

Lena Rach      kl. VII e

Gdy myślę Ojczyzna, przed oczami stoi bohater... mężczyzna.

Mieszko ją ochrzcił, Kościuszko z kosynierem bronił,

a marszałek Piłsudski niepodległą uczynił.

Moja jest biało-czerwona, 

piękna, czysta i najsmaczniejsza.

Na łąkach żurawie, żubry i bociany.

Na stołach pierogi, bigos i makowiec zawijany.

Gdy myślę Ojczyzna, przed oczami mam święto listopadowe. 

Na korytarzach ważne symbole narodowe.

Uroczystą galę słychać w całej szkole,

A ja śpiewam hymn polski dumnie, 

znam go przecież doskonale.

 

Nikola Wypijewska    kl. VII f

Kocham Cię

Kocham Cię Polsko za góry i lasy,

za piękne miasta i nadmorskie wczasy.

Kocham Cię Polsko za bigos i pierogi,

za rosół z kury i barszcz  czerwony.

Kocham Cię Polsko za Orła Białego w koronie,

za Syrenkę i flagę biało- czerwoną.

Kocham Cię Polsko za wsie pachnące sianem,

 za mój dom ojczysty, że rodzina jest razem.

Kocham Cię Polsko, jesteś naj……

Polska, to jest mój kraj.

 

 Marcel Kostrzewa   kl. VI f

Kocham Cię Polsko
za to , że jesteś.
Kocham Cię szczerze
i dumny jestem.
Jestem Polakiem,
choć  młodym jeszcze,
z wielkim szacunkiem
dbam o Ciebie.
Tyle przeżyłaś,
łzami krwi płakałaś,
ale dzielna byłaś,
i wojny wygrałaś.
Tylko nasi dziadkowie,
historię Twoją znają,
i z wielkim wzruszeniem,
nam ją opowiadają.

Lista uczniów szkół podstawowych zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (w kolejności alfabetycznej) w roku szkolnym 2020/2021:

1. Bujnowski Robert – Szkoła Podstawowa w Kwakowie

2. Ciebielski Jakub – Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku

3. Gardecki Kamil – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku

4. Głaszcz Maciej – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku

5. Iwat Hanna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce

6. Jastrzębski Adam – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku

7. Jończyk Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy

8. Krzysztofowicz Małgorzata – Szkoła Podstawowa w Zagórzycy

9. Piechociński Oskar – Szkoła Podstawowa w Jezierzycach

10. Sajko Hanna – Szkoła Podstawowa w Kwakowie

11. Wojtaszek Paulina – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

W X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Podwórko -Ekologiczne Podwórko " NAGRODĘ DYREKTORA  zdobyła uczennica klasy 5 - Zosia Andrzejewska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku.

Serdecznie gratuluję.
20200618 190022