W dniu 13.09.2021r. klasa VI b  odwiedziła „Zagórzycką Ostoję”, gdzie uczniowie spotkali się z Alpakami i Danielami.

Właściciele dostarczyli uczestnikom ciekawych informacji na temat życia i zachowania zwierząt mieszkających na  terenie zagrody. Dzieci bezpośrednio spotkały się z zwierzętami. Mogły je nakarmić przygotowanymi przez ich opiekunów przysmakami, a także głaskać, przytulać i wyprowadzić na spacer alpaki. Na koniec wizyty uczniowie upiekli smakowite kiełbaski na ognisku.

Wycieczka dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

W sobotę 19 września uczestnicy Szkolnego Koła PTTK wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa wycieczki przebiegała szlakiem Doliny Słupi w kierunku Bydlina. Podczas rajdu dopisywała piękna, słoneczna pogoda. Po około trzydziestokilometrowej jeździe na uczniów czekał ciepły posiłek. Uczestnikom dopisywał dobry humor, a do swoich domów wrócili zadowoleni i odrężeni.

W sobotę 29 września uczniowie ze szkolnego koła PTTK wybrali się wraz z opiekunem na wycieczkę rowerową. Trasa liczyła 30 km i przebiegała przez lasek południowy oraz park krajobrazowy "Dolina Słupi". Pod okiem przewodnika turystycznego podziwialiśmy przyrodę regionu słupskiego. Podczas imprezy obył się konkurs dotyczący bezpieczeństwa rowerowego oraz tor sprawnościowy. Rajd zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Wszyscy świetnie się bawili.

Kamila Holak

5 października klasa 8 b wraz z wychowawcą uczestniczyła w rajdzie na orientację w Dębnicy Kaszubskiej. Gra terenowa polegała na zdobyciu wszystkich punktów oznaczonych na mapie i wykonaniu zadań w określonym czasie. Uczniowie byli podzieleni na czteroosobowe zespoły, z każdym poruszał się opiekun. Dzieci musiały m.in. określić kierunek geograficzny za pomocą kompasu, rozpoznać tropy zwierząt czy za pomocą przyrządów pomiarowych określić wilgotność powietrza, siłę wiatru, stopień zanieczyszczenia powietrza. Po zakończonych zmaganiach spędziliśmy czas przy ognisku. Impreza rozwinęła umiejętności nawigacyjne uczniów i orientację w terenie, zdolność posługiwania się mapą i kompasem oraz znakomicie wpłynęła na integrację zespołu klasowego. Dzieci wróciły uśmiechnięte i chętnie wezmą udział w kolejnych imprezach tego typu.

21 czerwca 2018r. uczniowie  naszej szkoły, w ramach  projektu „Szansa na sukces” (zadanie 2: Magia matematyki), uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Poprzez zabawę i  eksperymenty uczniowie  dokonywali naukowych odkryć, zgłębiali tajniki wiedzy o świecie w Experymencie w Gdyni i Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku.