Mam wspaniałą wiadomość - międzynarodowy projekt “On the edge” realizowany w ramach programu Erasmus+ otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning. Oznacza to, że realizacja projektu została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu. 

Przypomnę, że projekt odbywał się w latach 2018 - 2021 i współpracowaliśmy ze szkołami z Portugalii, Rumunii, Niemiec, Finlandii i Grecji. Głównym celem było poszerzanie zainteresowań uczniów oraz podnoszenie poziomu ich wiedzy i umiejętności z zakresu wybranych przedmiotów szkolnych. Z tej wspaniałej przygody skorzystało wielu uczniów i nauczycieli. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie przy realizacji projektu. Jest to nasz wspólny sukces! 

Jolanta Arciszewska

 

10 września uczniowie: Oliwia Ejsmont, Maja Rybak, , Agata Rabenda, Bartosz Bembenek, Jan Bobrowski, Zuzanna Górzyńska, Kacper Kosiorek, Marcel Kostrzewa, Victoria Michorczyk, Nina Niezabitowska, Anastazja Papież, Szymon Piekarec, Michał Piszko, Filip Szymkiewicz i Laura Zielonka odebrali z rąk Pani Dyrektor Danuty Wyrwas certyfikaty Krajowej Odznaki Jakości eTwinning za realizację projektu “On the edge”. Jeszcze raz gratulujemy uczniom!

                                                                                             Jolanta Arciszewska

 

Mamy wspaniałą wiadomość! Pani Jolanta Arciszewska wraz z uczniami biorącymi udział w międzynarodowym projekcie “On the edge” realizowanym w ramach programu Erasmus+ otrzymali Krajową Odznakę Jakości, która jest przyznawana za wybitną realizację projektu eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego standardu. Jak czytamy na stronie eTwinning: “Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.” Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas realizacji projektów!!!

 

W tym roku Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych Dolina Słupi zaprosił całe rodziny do stworzenia “Rodzinnej grafonotki na urodziny Parku”. W skład rodzinnej drużyny konkursowej musiał wchodzić minimum jeden uczeń szkoły podstawowej. Zadaniem drużyny było zaprojektowanie i wykonanie notatki wizualnej (grafonotki, grafonotatki, sketchnotki, rysnotki) związanej z 40-leciem działalności Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” . Oceniano wkład całego rodzinnego zespołu w wykonanie pracy, zawartość merytoryczną oraz walory artystyczne i użytkowe przygotowanej notatki graficznej. III-mce ex aequo przypadło w udziale uczestnikom projektu “On the edge”: Piotrowi Setnikowi i Jakubowi Konarskiemu. Rodziny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci lodówki turystycznej, saperki i namiotu oraz vouchery na zajęcia ekologiczne do Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Gratulujemy i życzymy wspaniałej zabawy nad morzem!

W dniach 17 - 21 maja 2021 r. odbyła się wirtualna mobilność w Grecji. Dwunastu polskich uczniów: Bartosz Bembenek, Jan Bobrowski, Zuzanna Górzyńska, Kacper Kosiorek, Marcel Kostrzewa, Victoria Michorczyk, Nina Niezabitowska, Anastazja Papież, Szymon Piekarec, Michał Piszko, Filip Szymkiewicz i Laura Zielonka w międzynarodowych grupach (Finlandia, Portugalia, Polska, Niemcy, Rumunia i Grecja) przez cały tydzień wykonywali różne zadania,  aby zdobyć literki, z których na koniec ułożyli hasło. Uczestnicy poznali też historię, kulturę i literaturę Krety. Nauczycielami przygotowującymi wirtualną mobilność były Panie: Joanna Czołba-Wojciechowska i Jolanta Arciszewska.

Oto relacja z tego tygodnia:

 

 PONIEDZIAŁEK (17.05.2021 r.)  

W pierwszym dniu uczestnicy Erasmusa byli dzieleni na grupy międzynarodowe. Każda grupa miała swoją nazwę: Ikaros, Minotaur, Talos. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmiku o szkole greckiej. Potem był czas na pracę w swoich zespołach, następnie trzeba było wykonać plakat na temat swojego zespołu. Na sam koniec zwiedziliśmy pięć greckich klas. I tak zakończył się dzień pierwszy.  

WTOREK (18.05.2021 r.) 

  

W drugim dniu programu uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych aktywnościach wraz z dziećmi z innych krajów. Uczestnicy projektu mieli możliwość zwiedzić w formie zdalnej  Heraklion i dowiedzieć się, kim są  El Greco oraz Nikosa Kazantazakisa.  Tego dnia uczniowie poznali też mit o Europie. Potem był czas na pracę zespołową. Uczestnicy rozwijali swoje umiejętności  porozumiewania się w języku angielskim. Oczywiście był też czas na przerwę, którą uczniowie spędzili na świeżym powietrzu.  Następnie uczestnicy pracowali w grupach, odpowiadając na różne pytania i układając wirtualne puzzle. Na sam koniec uczniowie na stronach padleta i Wakeleta mieli zamieścić informacje, jak im się podobało w Heraklionie oraz podzielić się zdjęciami i informacjami o własnych miastach.

ŚRODA (19. 05.2021 r.) 

W tym dniu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Archeologicznego w Heraklionie. Po zwiedzeniu muzeum należało narysować rzecz, która najbardziej podobała się uczestnikom i udostępnić ją na padlecie. Następną aktywnością dnia było zwiedzanie z przewodnikiem Knossos. Uczniowie mogli poczuć klimat Krety i  stworzyć rysunek na temat Knossos. Końcowymi aktywnościami dnia trzeciego było zwiedzanie Muzeum Morskiego w Espinho (Portugalia) oraz Muzeum w Raahe (Finlandia).  

CZWARTEK (20.05.2021 r.) 

W tym przedostatnim dniu projektu uczniowie poznawali tradycyjne instrumenty Greckie. Zwiedzili muzeum instrumentów muzycznych i nauczyli się, jak wykonać starożytny grecki instrument sistro. Uczestnicy mieli też za zadanie tego dnia znaleźć ostatnie literki i odkryć hasło. Jak myślicie, jakie hasło można ułożyć z tych liter HEMPUROEORUOE (Odpowiedź będzie pod opisem dnia 5- podpowiedź-  hasło jest po angielsku) 

PIĄTEK (21.05.2021 r.)              

W tym dniu uczniowie z Grecji przedstawili tradycyjne stroje kreteńskie, potem uczniowie z Polski przedstawili prezentację na temat polskich tradycyjnych strojów, tańców oraz potraw. Następnie wszyscy uczestnicy projektu zagrali wspólnie w Kahoot. Następnym elementem dnia było oglądanie filmików z wszystkich mobilności oraz przemówienia dyrektorów ze wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Uczestnicy zaśpiewali piosenkę On the Edge i tak właśnie zakończył się dzień piąty i projekt Erasmus.   

(TERAZ CZAS NA HASŁO, A JEST NIM: EUROPE OUR HOME).

Był to wspaniały tydzień w greckiej szkole!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz prezentacji.

GREEK MOBILITY