nowaw

Wigilia przedszkolaków

W miniony piątek, 17 grudnia najmłodsi z naszej szkoły zasiedli przy świątecznym stole. Była degustacja świątecznych potraw, wspólne kolędowanie, miła atmosfera i  oczywiście PREZENTY. W świątecznych przygotowaniach pomagała nam pani Edyta Grabusińska.

                                                                    

Świąteczne warsztaty w Oddziale Przedszkolnym

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Zapach pierników, choinki oraz świąteczne dekoracje tworzą  wyjątkowy klimat. W naszej sali również zagościła świąteczna atmosfera.

Wspólnie z panią Edytą Grabusińską zorganizowałyśmy warsztaty bożonarodzeniowe dla najmłodszych. Dzieci z ogromnym  zapałem tworzyły  bożonarodzeniowe ozdoby. Nie zabrakło kolorowych łańcuchów choinkowych oraz piękne ozdabianych choineczek. Największą radość dzieciom sprawiła kulinarna część zajęć – dekorowanie świątecznych pierników. Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to mile spędzony czas. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Monika Sokołowska

                                                                   

Mikołaju, Mikołaju,
przybądź z dalekiego kraju.
Grzeczne dzieci cię witają,
a niegrzeczne przepraszają.

 

Mikołajki w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj !!!

Przygotowania trwały od samego rana... Ubieraliśmy wspólnie choinkę, stworzyliśmy galerię portetów  Świętego Mikołaja, a kiedy już przyszedł pięknie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla naszego gościa.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Przedszkolaki w Teatrze

W dniu 3 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się do Teatru Tęcza na spektakl pt.,, Mikołaj, który zapomniał….”

Była to zabawna historia  zapracowanego Mikołaja, który uderzył się w… głowę i stracił pamięć. Na szczęście miał on wokół siebie wielu przyjaciół, którzy w obliczu zagrożenia pomogli w odzyskaniu utraconej pamięci.

Po powrocie do szkoły dzieci wykonały piękne portrety Św. Mikołaja. Podczas wycieczki do teatru towarzyszyła nam pani Edyta Grabusińka.

Monika Sokołowska

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

 

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Dzieci zapoznały się z tradycją Andrzejkową. Sprawdziliśmy co nas czeka w najbliższej przyszłości, jakie zawody będziemy wykonywać, a także kto jest naszym przyjacielem od serca.

Monika Sokołowska